שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: בבחירות הבאות נלך עם ביבי

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, תוקף בראיון ל"מעריב" את ראש הממשלה ואומר שהסיכויים שמפלגתו תחזור לקואליציה קלושים. בנוסף, הוא מצהיר שש"ס תתמוך בבנימין נתניהו, אם יתמודד בבחירות הקרובות

"אהוד ברק רודף אותנו. הוא זרק אותנו מאחורי גבו. הוא מכה עכשיו באנשים שלנו במשרדי הממשלה. לא נראה לי שיש בכלל אפשרות שש"ס תחזור לקואליציה", אומר הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס. יוסף אמר את הדברים בראיון נדיר שהעניק ל"מעריב", המתפרסם במוסף השבת של העיתון.
מקורבי ראש הממשלה אמרו ל-ynet כי גם לברק ברור כי ערוץ המשא ומתן עם ש"ס תקוע. עדויות לכך אפשר לראות בהתבטאויותיהם של גורמים במרצ, שרומזים על חזרתה הקרובה של המפלגה לממשלה ובעובדה שברק ממנה שרים חדשים לתיקים שהיו שייכים לש"ס, בעוד שהוא מניח לתיקים שהיו שייכים למרצ. עם זאת, מקורביו של ברק העריכו כי אם דרעי היה נכנס לכלא ביום א', כמתוכנן, אז היו גדלים הסיכויים לחזרתה של ש"ס לקואליציה.
הרב עובדיה שב ותקף את ראש הממשלה בראיון, זאת לאחר שבדרשה שנשא בתחילת השבוע אמר על ברק כי "אין לו שכל". "אהוד ברק לא נוהג כמו מנהיג", אמר יוסף למעריב. "הוא לא שומע לעצות של אחרים. הוא לא היורש של רבין ז"ל. בכל דבר רבין היה מתייעץ איתי, בכל מכל וכל - בדברים מדיניים ואחרים, וגם בדברים יקרים לנו, ככיתות הלימוד. עם נתניהו כל דבר היינו מבינים בשכל, ופותרים. אם הוא יתמודד, אנחנו נתמוך בו והוא ינצח את ברק".

"לא עלה על דעתי לפגוע"

הרב עובדיה מביע בראיון את צערו העמוק כלפי ניצולי השואה, שלטענתו פירשו לא נכון את דבריו. "השוותי את קדושי השואה לעשרת הרוגי מלכות. אני מצטער מכל הלב אם מישהו לא הבין ונפגע. לא אמרתי שחללי השואה היו חוטאים, לא יכולתי לומר ככה, אני לא חושב ככה".
"אני מדבר לאנשים שלנו, בשפה שלנו, והנה מהלווין הזה יוצא ככה, בכלל, הייתי נגד הלוויין. חששתי מזה, אבל שכנעו אותי. והנה עכשיו הדבר הזה מתעוות, והמוות הזה הרגיז אנשים זקנים ניצולי שואה. ואני מצטער מכל הלב על הרוגז הזה. מצטער מכל הלב. אולי נבטל את הלויין. נחזור לעצמנו. נדבר רק בפני האנשים שלנו. אחזור עוד הפעם, במוצאי השבת הקרוב, ואודיע שאני מצטער אם מישהו נפגע. לא עלה על דעתי לפגוע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי
מצטער מכל הלב. הרב עובדיה
צילום: אי פי
אי-פי
"לא שומע לעצות של אחרים". ברק
אי-פי
אפי שריר
"כל דבר היינו מבינים בשכל". נתניהו
אפי שריר
מומלצים