שתף קטע נבחר

מילוא: המינויים הפוליטים של ש"ס? נראה

ברק הציע למילוא את תפקיד ממלא מקום שר הבריאות, לאחר שדן מרידור סירב. ויש מי שמאוכזב מאוד: "אין למילוא מה להציע מלבד את היד שלו בהצבעות אי-האמון", אומרת ל-ynet ח"כ יעל דיין, שחשקה גם היא במינוי

ראש הממשלה, אהוד ברק, ממשיך בסבב המינויים שלו לממשלת ממלאי המקום. ח"כ רוני מילוא ממפלגת המרכז קיבל אתמול (יום ה') את הצעתו של ברק להתמנות לממלא מקום שר הבריאות.
"התנאי שלי היה כי אתפקד כשר באופן מלא ואשתתף בישיבות הממשלה", אומר מילוא ל-ynet. מילוא מוסיף כי ברק טרם פנה אליו ישירות, אך כשיפנה יענה לו בחיוב.
"למשרד הבריאות חשיבות גדולה, במיוחד עכשיו, לפני דיוני התקציב", הוסיף מילוא. לדבריו, טרם חשב כיצד ינהג עם המינויים הפוליטיים של ש"ס במשרד הבריאות. מילוא מדגיש כי גם מתוך הממשלה ימשיך להיות תומך נלהב בהקמת ממשלת אחדות.
מילוא נמצא בדרכו לכנס משפטנים בטורונטו, ואומר כי אם יקבל הצעה רשמית מברק יחזור, ככל הנראה, לארץ.
לפני שהציע את התפקיד למילוא פנה ברק לדן מרידור, המוצב לפני מילוא ברשימת מפלגת המרכז בהצעה דומה. מרידור סירב. זהו הסירוב השני של מרידור לברק: לפני מספר שבועות דחה את בקשתו של ברק להתמנות לשר הממונה על השירותים החשאיים במשרד ראש הממשלה.
אך לא כולם במפלגת העבודה מסכימים עם מקורביו של ברק, הגורסים כי המינוי הזה מבטא רצון לחיזוק הקשר עם מפלגת המרכז. "מפלגת המרכז היא מפלגה מפוררת", אומרת ל-ynet ח"כ יעל דיין, "אין למילוא מה להציע מלבד את היד שלו בהצבעות אי-האמון". לדבריה, ברק ימנה את מילוא על מנת לאלצו מתוקף היותו שר, להצביע בעד הממשלה בהצבעות הקשות הצפויות בכנסת.
יש לציין כי דיין פנתה לברק בבקשה שימנה אותה לתפקיד. לדבריה, מקורביו של ראש הממשלה אמרו כי הוא היה מודע לבקשתה, אך העדיף למנות את מילוא. אין זו הפעם הראשונה שברק מעדיף אחרים על פני דיין: בעת מינוי הממשלה הנוכחית בחר ברק למנות את יולי תמיר כ"אישה הנוספת" בממשלה.

פעם נוספת ברק רואה את הלבן בעיניים ומתעלם מהאיכויות האישיות?

"לא היתה זו התמודדות אחד על אחד. ברק העדיף את השיקול הפוליטי, מה גם שאני מניחה שהוא לא התייעץ עם אחרים. מצב הממשלה עגום מאד, גם מפלגת מימד, שנותרה שריד מישראל אחת, משמיעה קולות עזיבה. יש להפסיק להתעסק במינויים ולקבוע מועד לבחירות, אולי באביב הקרוב. לגיוסי הקולות האלה אין סוף".
ויש עוד מינויים בדרך: שרי מרצ לשעבר נמצאים בדרכם חזרה לממשלה, ושלוש משרות נוספות של סגני שרים ממתינות לאיוש. אולי במינוי סגני השרים ימצא ברק את הקולות האבודים, אך סביר להניח כי הם לא יהיו מש"ס.
בש"ס, שמשרד נוסף שלה, משרד הבריאות, נמסר עתה לידיים אחרות, ממתינים בחשש לגל פיטורים שיערוך מילוא במשרד. מנגד אומרים בש"ס כי הם נמצאים באופוזיציה בלב שלם, וכי לא ישובו לממשלה. "אנחנו רק מקווים שלשר הממונה על משרד הבריאות תהיה חשיבה יותר חברתית", אומרים בש"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדר כהן
ימשיך לתמוך בממשלת אחדות. מילוא
הדר כהן
ארכיון ידיעות אחרונות
מסרב סדרתי. מרידור
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
"ברק העדיף את השיקול הפוליטי". דיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים