שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה אסרה את קיום המסיבה ליד קבר גולדשטיין
  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, פעילי כך תכננו לערוך את "מסיבת הפורים" מחר. לטענתם, הם קיבלו אישור לכך ממשטרת מחוז ש"י. זהבה גלאון פנתה למפכ"ל המשטרה, והוא החליט לבטל את המסיבה. במשטרת מחוז ש"י טוענים עכשיו שהאישור מעולם לא ניתן

  מפכ"ל המשטרה הורה שלא לאשר את "מסיבת הפורים" שתכננו לערוך פעילי כך ברחבת קברו של הרוצח ברוך גולדשטיין בקריית ארבע. פעילי כך טוענים שמשטרת ש"י אישרה להם בימים האחרונים לקיים את המסיבה, אולם המשטרה מכחישה וטוענת כי מעולם לא ניתן אישור כזה.
  פעיל תנועת כך לשעבר, ברוך מרזל, אמר שישב באופן אישי עם קצין משטרה, והם סיכמו את התנאים לקיום האירוע. לדבריו, משטרת חברון חזרה בה בשל לחץ פוליטי. "התקשרו אליי הבוקר מהמשטרה והודיעו שהסיכומים שלנו אתם בטלים. אני מודיע שהאירוע יתקיים כרגיל, כי אין בו שום דבר לא חוקי".
  מכל מקום, בעקבות פנייה של ח"כ זהבה גלאון ממרצ למפכ"ל המשטרה, הוחלט שלא לאשר את קיום המסיבה.
  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, פעילי כך הפיצו בימים האחרונים כרוזי הזמנה למסיבה ביישוב היהודי בעיר ובהתנחלויות הסמוכות. דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, אמר ל-ynet כי האירוע לזיכרו של גולדשטיין מאורגן מדי שנה על ידי אנשים המזוהים עם תנועת "כך" מכל רחבי הארץ, וכי למרות שחלק מאנשי היישוב היהודי יגיעו לאירוע, הוא איננו יוזמה של היישוב היהודי. "האירוע הוא פרובוקציה של תומכי 'כך', והוא מצויין בסימביוזה מצויינת עם התקשורת", אמר ארנון.
  בשעת ערב הגיעו 6 פעילי כך לאזור קבר ברוך גולדשטיין והקימו אוהל במרחק מספר עשרות מטרים מהקבר ופרסו שולחנות. מפקד החטיבה הוציא צו שטח צבאי סגור ודרש מהם להתפנות.

  בחברון חוששים מעימות אלים עם הפלסטינים

  במקביל, מתחזקות הערכות המודיעין בפיקוד מרכז כי יום שישי הקרוב הוא יום מבחן עבור הרשות הפלסטינית, שאינה מצליחה באחרונה לגייס את ההמונים להפגנות, כפי שהיה בראשית האינתיפאדה, ושתנסה לנצל את סיום חג הקרבן לאירגון יום זעם להשבת האנשים אל הרחובות.
  בגלל החשש מאירועים אלימים באזור חברון הורה מפקד חטיבת חברון, אל"מ נועם תיבון, לכוחות בעיר להיערך לאפשרות של עימות. הימים האחרונים מתאפיינים בשקט יחסי באיזור, ובצבא קיים חשש מנסיונות של היהודים או הפלסטינים בעיר לפתח עימות, לאחר שבמהלך ימי חג הקרבן איפשר הצבא הקלות מסויימות באיזור חברון ופתח לתנועה חלק מן הצירים לתנועת פלסטינים.
  גם מערת המכפלה נפתחה בחג הקורבן לתפילת מוסלמים. המוסלמים הבריקו את גג המבנה, מה שעורר מייד את זעמם של יהודים בעיר אשר חששו כי המוסלמים שינו פריטים בגג וציירו עליו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גולדשטיין. ביצע את הטבח במערת המכפלה
  צילום רפרודוקציה: זום 77
  מומלצים