שתף קטע נבחר

ברק נפרד מהעבודה: "ניפגש בהרבה מעגלים"

סכינים לא נשלפו בפרידה הזו: ברק נפרד מחבריו לסיעה והפתיע כשחלק להם מחמאות: "מצאתי כאן חבורה של אנשים טובים", אמר. אלה מצדם השיבו לו במחמאות משלהם. ביילין אמר: "אני לא מאחל לך שתחזור, אני מאחל לנו שתחזור". בן עמי הביע את ביטחונו כי "התנועה הזו תרצה להתחבר אליך בשלב זה או אחר". לשפשף את העיניים

ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק, נפרד אתמול (יום ד') מחברי סיעתו והפתיע כשחלק להם מחמאות. אלה מצדם השיבו לו בשבחים משלהם, וחלקם אף הביעו תקווה כי ישוב להנהגה.
ברק אמר להם, "מצאתי כאן חבורה של אנשים טובים. אוהבים לבקר את הכנסת אך בסופו של דבר זו הסדנא האמיתית של הפוליטיקה הישראלית. מצאתי פה הרבה פעמים מחשבה, ניסיון ושכל פוליטי, ועוד דברים שלעתים זוכים לגינוי אך בלעדיהם לא היו תוצאות. תודה לכולם, במדינה הקטנה ורבת התהפוכות שלנו אין צורך לומר יותר מלהתראות כי אנחנו ניפגש עוד בהרבה מעגלים".
ברק גם התייחס להקמת הממשלה ואמר: "אני מבקש לברך את הממשלה ואת חברינו הנכנסים אליה. אני מאחל להם שיעזרו לממשלה ללכת בכיוונים הנכונים ויעצרו אותה מללכת בכיוונים הנכונים פחות".
הרומן המחודש עם חברי הסיעה, לפחות על פני השטח, הגיע לשיאים עם השבחים שהרעיפו עליו חבריו לסיעה. "לבד מבגין, רבין, פרס וברק לא היה מנהיג שהפגין אומץ לב מהזן הנדיר של מנהיגים אלו. אהוד הטיח את האמת האמיתית בפרצופם של אזרחי ישראל והפוליטיקאים שלה", אמר ח"כ אבי יחזקאל. השר בנימין בן אליעזר אמר: "היו לי הרבה שיחות נפש עם אהוד, ולא תמיד בטונים שקטים, פעם אמרתי לו שהוא רץ לקראת התרסקות והוא ענה לי 'גם אם זה נכון, אני רוצה שכל אבא ואמא יידעו שעשיתי כל שיכולתי כדי שהבן שלהם יחזור בשלום הביתה'".
אפרים סנה אמר "אהוד, אתה קבעת את המחיר לשלום ובטווח הארוך תהיה צודק". ביילין הביע תקווה לשובו של המנהיג בעתיד: "אני לא מאחל לך שתחזור, אני מאחל לנו שתחזור", אמר.
שלמה בן עמי אמר כי "אהוד הוכיח מהו המבחן האמיתי של המנהיגות, והוא להוביל עם קרוע. ישראל מזכירה לי את איטליה עם הבעיות של בוסניה. התנועה הזו תרצה להתחבר אליך בשלב זה או אחר. בחדרי חדרים היית ראש ממשלה מעולה, הבעיה היתה כלפי חוץ עם התקשורת והציבור".
ברק תכנן שלא להגיע להצבעה היום על שינוי שיטת הבחירות בגלל תמיכתו בשיטה הנוכחית. אפי אושעיה ביקש ממנו להצטרף להצבעה עקב החשש שלא יימצאו 61 תומכים בחוק, וברק השיב: "אני אחשוב על זה, זה תלוי אם יש לכם רוב". גם יעל דיין ביקשה מברק, כמחווה לדליה איציק שלא תוכל להגיע להצבעה עקב מות אביה אתמול, להצביע בעד שינוי שיטת הבחירות.
בתום המחמאות לברק עסקו השרים והח"כים בחשש מפני התפצלות הסיעה בגלל המחלוקת על כניסת המפלגה לממשלת האחדות. ביילין אמר כי "את הנהג הזה לא אנחנו בחרנו, אבל כולנו באוטובוס ואני מקווה שברגע שנראה שהוא נוסע בכיוון הלא נכון נצא משם".
ח"כ יעל דיין מתחה ביקורת על כפל התפקידים של רענן כהן, כשר ומזכ"ל המפלגה, ואמרה כי המפלגה אינה יכולה להרשות לעצמה כפל תפקידים כזה. כהן ענה: "אני מתכוון למצות את כל הזמן שלי כיו"ר מפלגה ואני מציע לכל מי שרוצה לעסוק בהדחתי לעסוק בזה, אך זה לא יעזור לו. מזכ"ל שהביא את המפלגה לאן שהביא אותה ועמד בפני מתקפה שאיש לא היה עומד בה ראוי לאמון, והקולות הנשמעים כאן אינם מכובדים ולא מוסיפים כבוד למפלגה".
כהן הודיע כי למרות שאמר לפני שבוע כי כשימונה לשר יחליט אם יהיה מזכ"ל או שר אך לא יעסוק בשניהם בו זמנית, הוא מתכוון להשאר מזכ"ל עד תום הקדנציה, "ואם ארצה אתמודד לקדנציה נוספת, אמרתי שאם אין לי תפקיד ביצועי יש לי זמן למזכ"לות וכך אעשה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
ברק. מצאתי חבורה של אנשים טובים
צילום רויטרס
ארכיון ידיעות אחרונות
ביילין. מקווה שתשוב
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים