שתף קטע נבחר

גשר נפרדת מ"ישראל אחת"

בתום דיון מיוחד הוחלט כי סיעת גשר עוזבת באופן רשמי את מפלגת העבודה

סיעת ישראל אחת, הסיעה הגדולה בממשלה החדשה שהושבעה אמש (ד'), מתפצלת לשתי סיעות: גשר והעבודה. סיעת גשר ביקשה את הפיצול כבר לפני מספר ימים, אך כיוון שפיצול כזה מונע מגשר לקבל תפקידים בממשלת האחדות, הוא נדחה, עד שהתברר כי גשר נשארת בחוץ בכל מיקרה.
סיעת ישראל אחת התכנסה אתמול אחר הצהריים כדי לדון בפיצול וברוב של 13 תומכים ושני מתנגדים, חיים רמון ומתן וילנאי, אישרה את בקשת הסיעה להתפצל. הבקשה היתה טעונה אישור ועדת הכנסת וזו הכריעה ברוב גדול לטובת הפיצול, לקול מחאותיהם של חברי הכנסת משינוי, הטוענים כי מדובר ב"פיצול תמורת ביטול". לדבריהם, הפיצול נעשה בהסכמה על כך שמפלגת העבודה לא תפגע בדרכה של גשר לממשלה ובתמורה הצביעו שלושת חברי הכנסת של גשר בעד שינוי שיטת הבחירות, שעלה הערב להצבעה לקריאה שניה ושלישית בכנסת.
"לפני חצי שעה הודעת לי שאתה מצביע נגד שינוי השיטה, הודעת לי!" צעק יו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד לח"כ מקסים לוי. לוי הכחיש ואמר כי "מי שמדבר על דיל, שיראה שאני חתום על הצעת החוק לשינוי שיטת הבחירה".
ח"כ שאול יהלום (המפד"ל) טען כי ברור שמדובר בדיל וההוכחה לכך - בהסכמים הקואליציוניים שהונחו על שולחן הכנסת אתמול, נמצא מכתב של מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, בו הוא כותב במפורש שהוא מתנגד לפיצול.
ח"כ רובי ריבלין (הליכוד) טען כי דבריו של יהלום אינם רלוונטיים. "דבריו של יהלום לא מובנים לי. אני חתום בשם ראש הממשלה שרון על כל ההסכמים הקואליציוניים ולא חתמתי על שום הסכם עם מקסים לוי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים