שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ נגד הארכת הפטור לתלמידי הישיבות

תנועת "התעוררות" עתרה בדרישה לבטל את הוראת השעה שמאריכה בשנתיים את הפטור מגיוס לתלמידי הישיבות. "ברק ושרון סוחרים לסירוגין בזכויות האזרח של אזרחי המדינה", נטען בעתירה

תנועת "התעוררות" עתרה בצהרים (ה') לבג"צ נגד הוראת השעה שמאריכה בשנתיים את הפטור מגיוס לבחורי ישיבות. בעתירה נטען כי כי ברק ושרון סוחרים לסירוגין בזכויות היסוד של אזרחי המדינה בתמורה לתמיכה בשלטונם.
יו"ר תנועת "התעוררות", בועז נול, אמר: "הכנסת אתמול ביזתה את כולנו כאשר הם בחרו בפוליטיקה קטנה. המאבק הזה רק מתחיל. סוף סוף יהיה שיוויון במדינה וכולם יישאו בנטל".
תנועת התעוררות מבקשת להצטרף לעתירה שהגיש חבר הכנסת יוסי פריצקי בנושא. בג"צ דן אתמול בשתי עתירות שהוגשו לפני כחודשיים נגד "חוק הפטור" על ידי חבר הכנסת פריצקי ועורך הדין יהודה רסלר. השופטים, בראשות הנשיא אהרון ברק, החליטו לדחות את הדיון בעתירות עד לאחר שתתקבל בכנסת הוראת השעה המאריכה את הפטור בשנתיים, והם הורו לעותרים לתקן בהתאם את עתירותיהם.
כמשיב לעתירות הצטרף תלמיד ישיבה, יעקב מעלימי, המיוצג על ידי עורך הדין יורם שפטל. בתנועת התעוררות הסבירו היום כי לאור צירופם של תלמידי הישיבות כצד בעתירות מבקשים אף הם להצטרף.

הכנסת אישרה: הפטור יוארך בשנתיים

הכנסת אישרה אמש (ד') את הארכת הפטור לבני ישיבות משירות בצה"ל בשנתיים נוספות. מפלגת העבודה הכריזה בבוקר על משמעת סיעתית לפיה תבקש העבודה להאריך את הפטור בשנה בלבד. למרות זאת, מספר ח"כים בעבודה לא הגיעו להצבעה ובתוכם גם ברק ופרס. פואד, בורג ובן עמי נמנעו.
ההצעה עברה ברוב של 59 ח"כים מול 38 שהתנגדו ושבעה נמנעים. כעת צפויות עתירות לבג"ץ בנושא, שכן בג"ץ קבע בעבר, כי הכנסת חייבת לקבוע בחוק את מעמדם של בני הישיבות ולא להסתפק בהוראת השעה, שתוקפה הוא שהוארך היום.
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, אמר בתגובה להחלטה כי "הציבור קיבל את המתנה הראשונה מממשלת האחדות". לדבריו, "היום החלה התפכחותו של הציבור מממשלת שרון".

בכתיבת הידיעה השתתפה טלי רוזן

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
בועז נול, יו"ר "התעוררות"
שאולי שם טוב
בכנסת. החרדים הרוויחו
מומלצים