שתף קטע נבחר

מאבק בעבודה: וילנאי או איציק לקבינט?

השאלה היא מי ימונה לשר הרביעי בקבינט, בנוסף לפרס, בן אליעזר וסנה - דליה איציק או מתן וילנאי. פרס תומך באיציק. ויכוח נוסף סביב הסמכות על רשות השידור

ויכוח התעורר אמש (יום א') ב"פורום שרינו" של מפלגת העבודה על מינוי השרים לקבינט המדיני-ביטחוני ולוועדות השרים. בקבינט כבר חברים מטעם המפלגה שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, ושר החוץ, שמעון פרס. מאחר שמוקצים לעבודה ארבעה מקומות בו נדרשו השרים להכריע מי יהיו השניים הנוספים.
הושגה הסכמה כי שר התחבורה, אפרים סנה, יהיה השר השלישי, אבל התעוררה מחלוקת באשר לשר הרביעי: דליה איציק או מתן וילנאי. וילנאי אמנם הגיע בפריימריס של המפלגה למקום גבוה מזה של איציק, אבל בבחירות לתפקידי השרים שערך המרכז לפני כשבוע זכתה איציק למקום גבוה יותר מווילנאי.
איציק לא השתתפה אתמול בישיבה, משום שהיא יושבת שבעה על מות אביה. וילנאי טען כי הוא זה שצריך להיות החבר הרביעי בקבינט. "לי יש את הניסיון הביטחוני העשיר ביותר מבין כלל השרים", ציין.
פרס תומך במינויה של איציק ולדברי השרים שהשתתפו בישיבה הוא ניסה לכפות עליהם את דעתו. מלשכתו של פרס נמסר בתגובה כי הוא בסך הכל העלה את האפשרויות שלפיהן אפשר להחליט מי יהיה השר הרביעי – לפי הבחירות במרכז, או לפי תוצאות הפריימריס.
ויכוח נוסף פרץ סביב השאלה מי יהיה השר האחראי על רשות השידור. פרס מעוניין שאיציק, אשר מילאה תפקיד זה בממשלה הקודמת, תשוב למלא אותו במממשלה הנוכחית. אחרים חושבים כי השר סלאח טריף צריך לקבל תפקיד זה.

יוצע לערוך את הבחירות ליו"ר ב-4 בספטמבר

בדבר אחד הושגה אתמול הסכמה - להעביר ללשכת מפלגת העבודה את הצעתו של השר רענן כהן לערוך את הבחירות ליו"ר הקבוע ב-4 בספטמבר. עם זאת לא הוחלט אם עד אז ימונה יו"ר זמני למפלגה, כפי שדורש יוסי ביילין.
מלשכתו של ביילין נמסר בתגובה, כי הוא סבור שאם לא יהיה עד אז יו"ר זמני, המפלגה לא תוכל לשקם את עצמה. מקורביו נזהרים שלא להכפיש את פרס, אך הם הביעו פליאה על כך שבשל נסיעתו של פרס לארה"ב ביום רביעי הקרוב, יום לפני כינוס הלשכה, לא יובא עניין זה להכרעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
פרס. ניסה לכפות את דעתו?
צילום ערוץ 1
צילום דודו פריד
וילנאי. טוען שמוקם גבוה יותר
צילום דודו פריד
מומלצים