שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משום מה הייתה שם שומה

  בתערוכת ז'נבה הייתה גם גרסה חדשה לקאיה שומה. לא שמישהו היה יכול לראות את זה

  נסתרות הן דרכי השם, וכך כנראה גם הכוונות ומעשיהם של אנשי קאיה. לפי כל הסימנים, החומר הכתוב, הדיבורים בעל פה והרמזים, לא הייתה לקאיה כוונה להציג חידושים כלשהם בתערוכת ז'נבה. לפחות לא מכונית שלא ראינו עדיין בארץ. למרות הכל, מי שבכל זאת השקיע זמן בדוכן של היצרן הקוריאני יכול היה לגלות למרבה הפלא שבאחת הפינות הנסתרות עומדת מכונית חדשה.
  או. קיי, אז נכון שלא מדובר במכונית חדשה לגמרי, אבל בכל זאת יש לה השלכות גם לגבי השוק הישראלי. זו היא הקאיה שומה II, גרסת חמש דלתות למנטור המוכרת, שעברה לאחרונה מקצה שיפורים קל. למעשה, ניתן לומר שמדובר במעין יישור קו צפוי עם גרסתה המשופרת של המנטור אשר הגיעה לארץ לפני כחצי שנה. אגב, בקוריאה היא הוצגה תחת השם ספקטרה וינג, אם זה מעניין אתכם.

  קנקן חדש

  את השינוי הגדול יותר ניתן לזהות דווקא בחרטום: יחידות התאורה העגולות-נפרדות, סימן ההיכר של השומה, נשלחו בדרך כל פנס. את מקומן תפסו יחידות אחידות-חיפוי, מהן בולטים שני קימורים. מעין סגנון ב.מ.וו. את חבילת העדכון משלימה סבכה ויחידת פגוש-ספויילר חדשות, המקנות לשומה מראה נאה ומודרני מבעבר. חשוב עוד יותר, הן שונות מהותית מאותו דגם יוצא. מאחור השינוי פחות בולט, אם כי גם כאן מדובר ביחידות תאורה חדשות ופגוש שונה. בנוסף לאלה חודשו מראות הצד, ידיות פתיחת הדלת, מסגרות החלון וחיפוי הגלגלים.

  תוכן מחודש

  מבפנים השינוי פחות גדול, אך בכל זאת משמעותי. ראשית עברה סביבת הנהג, כולל לוח המחוונים. רענון רצוי בהחלט. יש גלגל הגה חדש, כאמור לוח מחוונים מעודכן, קונסולה מרכזית בגווני אלומיניום ואפילו צג דיגיטלי למערכת הניווט. המושבים מחודשים, הריפוד והדיפון משופר ויש יותר תאי אכסון. אפילו האיכות נראית כאילו עברה שדרוג.
  מבחינת ציוד בטיחותי קבלה ABS עם חלוקת בלימה אלקטרונית לפנים אחור. מבחר המנועים לא עבר שינוי - בקוריאה היא משווקת עם מנועי 1.5 ליטר ו-1.8 ליטר עם 108 כ"ס ו-130 כ"ס בהתאמה, אך נראה שבאירופה המבחר יהיה דומה למוכר לנו.
  מתי בארץ? לפי היבואן המקומי השיווק באירופה עוד לא החל ומתוכנן לקיץ הקרוב. אלינו אין לו מושג מתי תגיע, אך בכל מקרה אין סיכוי שנראה את השומה II אצלנו לפני תחילת שנת הדגם 2002.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קאיה שומה 2001
  קאיה שומה 2001
  קאיה שומה 2001
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים