שתף קטע נבחר

נפלה הצעת אי האמון הראשונה בממשלת שרון

סיעת חד"ש העלתה את הצעת האי-אמון במהלך דיון על הוראת שעה, המטילה עונשים על ישראלים שמסייעים לעובדים בלתי חוקיים לשהות בארץ. ההצבעה נערכה מיד ונפלה ברוב של 25 מול 12. ח"כ תמר גוז'נסקי: "החוק הזה הוא חיפוש מטבע מתחת לפנס, הוא נטפל למסכנים שבאים לחפש פרנסה"

הקואליציה החדשה עמדה היום (ג') מול הניסיון הראשון להפילה. הצעת אי האמון הועלתה בעת הדיון בכנסת על הוראת השעה המאריכה את חוק השהייה הבלתי חוקית, שעלתה להצבעה שנייה ושלישית.
הוראת השעה מאריכה חוק הקובע כי ישראלים המסייעים לעובדים בלתי חוקיים לשהות בארץ על ידי הלנה, הסעה או העסקה, צפויים לעונש מאסר ולקנס. זו הפעם הרביעית שהוראת השעה בנושא מוארכת. לדברי ח"כ אבשלום וילן ממרצ, לא ניתן לחוקק חוק קבוע בעניין, משום שהוא נוגד את חוק חופש העיסוק.
סיעת חד"ש הגישה הצעת אי אמון בצמוד לחוק. השר נתן שרנסקי הודיע מיד כי מסמכותו כנציג הממשלה להודיע שהוא רואה בחוק הצבעת אמון בממשלה. לולא שרנסקי, היה החוק מועבר לדיון ביום ב' הבא; רק בימי ב' מצביעים על הצעות אי אמון.
שרנסקי הודיע כי יש לו רוב במליאה, ולכן יש לערוך את ההצבעה מיד. סגנית שר הבטחון, דליה רבין-פילוסוף, שניהלה את הישיבה במליאה, קיבלה את דבריו וההצבעה נערכה תוך זמן קצר. בפרק הזמן הזה גייסו אנשי הקואליציה 25 תומכים מול 12 אנשי האופוזיציה שהצליחו חד"ש ומרצ לגייס, והצליחו להעביר את הוראת השעה ולהפיל את הצעת אי האמון.
ח"כ תמר גוז'נסקי אמרה: "נכשלנו, ננסה שוב". היא מחתה על הוראת השעה שעברה שוב: "נהג האוטובוס שביצע את הפיגוע באזור עבד ברשיון, ולכן הוראת השעה הזו לא חלה עליו. הפיגוע בנתניה בוצע על ידי מישהו שלא בא לשטחי ישראל כדי לעבוד, כך שהחוק הזה הוא בעצם חיפוש מטבע מתחת לפנס, הוא נטפל למסכנים שבאים לחפש פרנסה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרנסקי. הציל את המצב
צילום: איי אף פי
מומלצים