שתף קטע נבחר

משפחת ברק השתדלה לא להפריע את מנוחת השכנים

בניגוד לחופשה הקודמת של ראש הממשלה, שבה נורה בטעות רופא שחצה את מחסומי המאבטחים, הפעם המאבטחים כמעט אינם מורגשים. הבריכה במלון אמנם נסגרה לשלוש שעות בעת שברק ורעייתו שחו, אך את ארוחת הבוקר הקפידו בני המשפחה לסעוד בסוויטה שלהם ולא בחדר האוכל

מסתבר שגם לראש הממשלה, אהוד ברק, נגמרים לפעמים הכוחות. לאחר שנשאר בלי קואליציה, בלי הסכם שלום ובלי תמיכה בכנסת, ברק, האופטימי הנצחי, בחר לצאת לנופש בסוף השבוע.
זו לא היתה חופשה שתוכננה שבועות מראש. בעניין הזה לשכתו של ברק עבדה באופן זריז ונחוש, ותוך שבוע בלבד אירגנה אותה בקיבוץ בצפון. ברק בחר במגרש הפרטי שלו - קיבוץ. שם אומרים, כי לא תלו לכבודו שלטי תמיכה, כי אלה כבר היו תלויים ממילא.
ואולם, כשראש הממשלה יוצא לחופשה פרטית, גם אז לא ממש נותנים לו לשכוח מהצרות. מלבנון שלחו לו "ד"ש עם שיר" בצורת אבנים שנזרקו מעבר לגבול, ואילו יוסי שריד, שר החינוך לשעבר וכנראה גם בעתיד, פקד את הבריכה במלון ואכל עמו ארוחת צהריים. התפריט בארוחה היה סטנדרטי - עוף, בשר ותפוחי אדמה. "ברק לא רצה תפריט מיוחד", מספר מני גריפמן, מנהל המלון.
האוכל הסטנדרטי, מסתבר, השפיע גם על תוכן השיחה, וברק ושריד לא יצאו בהצהרה משותפת על חזרת מרצ לממשלה. הצהרה כזו תינתן רק ביום שני, כנראה.
הבריכה במלון אמנם נסגרה לשלוש שעות בזמן שברק ורעייתו, נאווה, שחו, אך במלון אומרים כי לא נערכו כל סידורים מיוחדים לקראת הביקור. "ראש הממשלה הדגיש שאינו רוצה להפריע לשאר הנופשים במלון, והמאבטחים היו הפעם כמעט בלתי מורגשים", אומר גריפמן. ברוח זו את הארוחת הבוקר סעדה משפחת ברק בסוויטה שלה, ולא בחדר האוכל, כדי לא להפריע לשאר האורחים.
את חופשתו האחרונה ערך ברק לפני שנה בדיוק, בבקתה במושב בית הלל, סמוך למלון בו שהה כעת. אפשר להבין מדוע בחר הפעם דווקא במלון. לאחר שהייה של שבועיים וחצי בבקתת עץ בקמפ דייויד, הדבר האחרון שברק רצה הוא בית עץ עם אח, שיזכיר לו את 17 הימים המתישים האלה.
הביקור האחרון בבקתה בצפון לא עבר בשקט - רופא הכפר חצה אז את מחסומי המאבטחים ונורה בטעות, ולמרבה המזל יצא ללא פגע. מסתבר שגם בלשכתו של ברק לומדים מהטעויות, והפעם הביקור עבר בשקט מופתי.
בינתיים, את הזמן הקצוב שעמד לרשותם בילו בני הזוג ברק בקריאת ספרים, בצפייה בסרטי וידאו שהביאו איתם, בבילוי עם הבנות, שהגיעו בשבת בבוקר, ובבהייה משותפת בטלוויזיה של המלון, שהכריזה שחור על גבי לבן, שכבוד הוא לה לארח את ראש ממשלת ישראל.
ומה יצא למלון מכל כאב הראש הזה? פרסום, כמובן. משפחת גלבוע שאירחה את ראש הממשלה בביקורו הקודם אומרת, כי מאז הביקור אנשים חוזרים ומבקשים לישון בבקתה בה שהה ברק. מעניין אם גם הפעם יחשוק מישהו במיטתו של ראש הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
צילום: אביהו שפירא
ברק ושריד בתום סעודת הצהריים
צילום: אביהו שפירא
צילום: גנית אוריין
ברק. רגע של שקט עם ספר טוב
צילום: גנית אוריין
מומלצים