שתף קטע נבחר

עימות חריף: ח"כ טיבי נגד שוטרי מג"ב

חבר הכנסת אחמד טיבי טוען כי שוטרים ממשמר הגבול מתנכלים לו, מקללים אותו ואף עוקבים אחריו. השוטרים מצידם מגישים תלונה נגד טיבי: הוא מפריע לנו לעבודה

חבר הכנסת אחמד טיבי מנהל קרבות חריפים עם שוטרי משמר הגבול. אתמול (ג'), טוען טיבי, הטרידו חיילי מג"ב את העוזר שלו במחסום א-ראם.
לדברי טיבי, השוטרים ביקשו מהעוזר תעודת זהות, וכשהציג אותה אמרו לו: "אתה העוזר של הח"כ החרא הזה". לדברי טיבי, הוא הגיע למקום והחייל אישר לו כי אמר את הדברים. דוברת מג"ב, פקד ליאת פרל, מסרה כי ככל הנראה השוטר ניגש למפקדו וסינן בשקט קללה כלפי חבר הכנסת מבלי כוונה כי טיבי ישמע אותה. השוטר נשפט היום לעונש של מחבוש על תנאי ונזיפה והתנצל על התקרית.
אבל העימות לא הסתיים: היום הגיע ח"כ טיבי באיחור למליאת הכנסת, שם היה אמור לנאום, והסביר כי שוטרי מג"ב עיכבו אותו. טיבי הגיע לאולם מתנשף וסיפר כי חיילי מג"ב תקפו אותו כשהביא את בתו לפעוטון הסמוך לביתו.
"הבוקר עקבו אחרי לפעוטון של הבת שלי", אמר טיבי מעל במת המליאה, "כשיצאתי מהפעוטון הם כיתרו את הרכב למרות שהם זיהו אותי. הפקיד שלהם ניסה לפרוץ את הדלת. שאלתי 'מה אתם עושים?', הם אמרו לי 'שתוק'. אמרתי להם שזה בניגוד לחוק, והמפקד שלהם אמר לי 'שתוק, אני כאן קובע'. חיילי המג"ב נכנסו לחצר הפעוטון, כשאחד מהם הרים את קולו, אמרתי לו שהוא מתחצף לח"כ, והוא ענה לי 'אני אכנס בך עכשיו ואראה לך מה זה'".
בשלב הזה התערב ח"כ בני אלון ואמר לטיבי "צריך לשמוע את הצד השני, מה זה פה, בית משפט?", גם ח"כ צבי הנדל התקשה לגלות אמפתיה כלפי טיבי וצעק לעברו "זו מדינה מטורפת שאחד כמוך יכול להיות חבר כנסת".
יוסי שריד לעומת זאת תמך בטיבי ואמר כי לא יתכן מצב שבו חבר כנסת יסבול מהתנכלות של שוטרים.

גירסה שונה

בכירים במשמר הגבול מתחו ביקורת על התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי והציגו גירסה שונה לאירועים. מפקד בכיר במג"ב סיפר ל-ynet כי הבוקר ביצע כוח של מג"ב-ירושלים פעילות באזור שועפת, כדי לסכל נסיונות של פלסטינים להחדיר מכונית תופת לירושלים מכיוון רמאללה.
"קיימות התראות על נסיון להחדיר מכונית תופת והכוח שלנו סייר בצפון העיר באזור הכביש שבין שועפת לא-רם", אמר הקצין, "במהלך הסיור הבחינו השוטרים במכונית העומדת באחת הסמטאות והחליטו לבדוק אותה. השוטרים התקרבו למכונית הציצו פנימה וערכו בדיקה חיצונית ולאחר מכן החליטו לבדוק את מספר הרכב במסוף המשטרתי. בדיעבד התברר שזו מכוניתו של ח"כ טיבי.
במהלך הבדיקה, יצא מתוך בית סמוך אדם שהשוטרים לא זיהו, והחל לצעוק עליהם ולהתווכח אתם ואמר: 'אתם לא תבדקו את האוטו הזה, אתם תעזבו את האוטו'. השוטרים ביקשו מן האיש להזדהות אולם הוא סירב, דחף את אחד השוטרים, נכנס לאוטו וניסה לנסוע מן המקום. השוטרים חסמו אותו ודרשו ממנו להזדהות ורק אז הוא שלף תעודת ח"כ ונפנף בה לעבר השוטרים מבלי שאפשר להם לבדוק כראוי את הפרטים בתעודה".
הקצין הוסיף: "חבל שח"כ כמו טיבי מעדיף להתעמת עם השוטרים במקום להבין את עבודתם החשובה, שכן מי שרוצה להחדיר מכונית תופת ולפוצץ אותה בירושלים עלול לפגוע בתושבים יהודים או ערבים כאחד - והמאמץ לסכל פיגוע הוא לטובת כולם". חיילי מג"ב הגישו תלונה נגד טיבי, על הפרעה למילוי תפקידם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים