שתף קטע נבחר

דרעי: "פגיעה בעובדיה - פגיעה בביטחון ישראל"

אמר אמש: "אנחנו בסכנה נוראה. כדי להחזיר את הבטחון צריך לרשום תלמידים חדשים לבתי ספר תורניים"

אריה דרעי יצא אמש להגנתו של הרב עובדיה יוסף ואמר כי הפגיעה בכבודו של הרב עובדיה פוגעת בביטחון ישראל. דרעי נשא דברים כ"רב מקדים" לדרשתו הקבועה של הרב יוסף, בבית הכנסת היאזדים בשכונת הבוכרים. מבחינת מעמדו הרוחני של יו"ר ש"ס לשעבר יש בכך משום עליית מדרגה. הרב עצמו שלח בימים האחרונים מכתבי התנצלות לניצולי שואה שפנו אליו.
בין היתר אמר דרעי: "אנו באים למחות כדי שעם ישראל חלילה וחס לא יינזק ולא ייפגע. כשפוגעים בכבוד מר"ן, זקן הדור, פוסק הדור, זו פגיעה קשה בעם ישראל, שלא יהיה קטרוג חלילה בשמים שאנחנו יושבים ושותקים. אם לוקחים את הנשק הכי חשוב של עם ישראל, כבוד התורה, כבוד זקניו, כבוד תלמידי החכמים שבו, לא נשאר לעם ישראל זכות קיום מול כל האויבים הנוראיים שעומדים מולו. במה אנחנו יכולים לעמוד מולם? העם הקטן הזה עם כל המחלוקות והפלגנות? איך נעמוד אם לא בזכות התורה שלנו? כבוד זקני הדור זה הנשק של עם ישראל".
דרעי טען כי דבריו של הרב עובדיה בעניין השואה עוותו במכוון: "אני לא אומר בשביל להתנגח, אין בזה תועלת, הרי הם לא הבינו מילה אחת ממה שאמר מורנו ורבנו... מה הם פתאום התחילו להתעניין בגלגולי נשמות? מה שמעניין אותם זו ההערצה הגדולה, רואים שמר"ן אומר את האמת ללא חת, אומר שהחינוך החילוני פשט את הרגל, שהחובה של כל יהודי ויהודיה לשלוח את הילדים שלהם לבית ספר תורני, את האמת, את שולחן ערוך שאסור להישפט אצל ערכאות, יש עוד רבנים שאומרים, אבל אותם לא שומעים, כי הם יודעים את כוח ההשפעה האדיר שיש למר"ן. הם מחפשים, מעוותים ותופשים אנקדוטות. הם פגעו במר"ן שהעלה את קדושי השואה לדרגות הגבוהות ביותר, וחיזק אותנו, כדי שלא ניפול באמונה ובביטחון, שלא נשאל איך קרה ששישה מיליון הלכו, מגיע להם כזה עונש נוראי מחיות טרף כאלה? בא מר"ן ואמר שהם יהודים כשרים, צדיקים, שהם בגדר של עשרת הרוגי מלכות, כדי שנתחזק. במקום זה הפכו את דבריו".
בסיום דבריו פנה דרעי למאזינים ואמר "אנחנו בסכנה נוראה, כדי להחזיר את הבטחון לעם ישראל - התיקון פשוט מאוד, צריך ללכת בדרכיו ולרשום תלמידים חדשים לבתי ספר תורניים, הם אומרים פן ירבה ופן יפרוץ, ואנחנו אומרים כן ירבה וכן יפרוץ".

גילויי חיבה

יצויין כי גילויי החיבה בין הרב עובדיה לדרעי חרגו מהמקובל לאחרונה, בפתח דבריו בירך הרב עובדיה את 'הרב המופלא', ובסיום הערב, כשירדו יחדיו במעלית ומחלק הבשמים של בית הכנסת היאזדים בירך את דרעי "שיהיה ראש ממשלה", ודרעי ענה "אני אפילו לא עונה אמן", הרב עובדיה הגיב ואמר "למה לא? זה (מחלק הבשמים) אמר לי שקצב יהיה נשיא, ואם אמר שתהיה ראש ממשלה, אתה תהיה ראש ממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דרעי. פגיעה קשה בעם ישראל
צילום: גלי תיבון
"שיהיה ראש ממשלה". הרב עובדיה יוסף
מומלצים