שתף קטע נבחר

בנצור: ברק נכנס ואמר לי - "החלטתי לפטר אותך"

בתצהיר לבג"ץ הדן בעתירה נגד הדחת מנכ"ל משרד החוץ טען בנצור כי ברק אמר לו בשיחה ביניהם "החלטתי לפטרך". הפרקליטות טוענת כי בנצור לא הודח אלא כהונתו הסתיימה

בתצהיר תשובה שהוגש הבוקר (יום א') מטעמו של מנכ"ל משרד, החוץ איתן בנצור לבג"ץ, נכתב כי ראש הממשלה אהוד ברק קשר בשיחה ביניהם את ההחלטה לפטרו בטענת זיקה בין בנצור לבין שר החוץ לשעבר דוד לוי. התצהיר הוגש בעקבות העתירה של התנועה לאיכות השלטון נגד הדחת בנצור מתפקידו.
בתצהיר, שהוגש על ידי עו"ד דב ויסגלס, נכתב עוד כי "כבר בתחילת השיחה כמשפט ראשון הודיע ראש הממשלה למנכ"ל על הפסקת עבודתו, תוך שימוש במילים 'החלטתי להחליפך, החלטתי לפטרך'. מהודעתו של ראש הממשלה היה ברור כי המדובר בצעד שהוא מתכוון כי יבוצע לאלתר, מיום אחד למשנהו. דברי ראש הממשלה לא השתמעו לשתי פנים ולא ניתן למנכ"ל כל שיקול דעת בעניין". דברים אלה עומדים בסתירה לטענת פרקליטות המדינה בעתירה, כי בנצור לא הודח או פוטר, אלא "סיים כהונה של ארבע שנים בתפקידו".
בהמשך תשובת בנצור נטען כי "הודעת ראש הממשלה ושר החוץ ניחתה על המנכ"ל בהפתעה גמורה שכן לא דובר עם המנכ"ל קודם לכן על האפשרות שיסיים את תפקידו בחטף וממילא לא התבקשה התייחסותו להחלטה".
בנצור מציין כי הוא אינו נוקט עמדה לגופה של העתירה של התנועה לאיכות השלטון, שביקשה כי יוצא צו ביניים נגד הפיטורין. הדיון בעתירה אמור להתקיים מחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:גיל כהן מגן
ברק ובנצור. הפתעה גמורה
צילום:גיל כהן מגן
מומלצים