שתף קטע נבחר

ח"כ פינס מאיץ הטיפול בהצעה לביטול "חוק דרעי"

ועדת החוק, שפינס עומד בראשה, תכין את הצעתו של ביילין לקריאה שנייה ושלישית כבר בשבוע הבא. במקביל תטפל הוועדה בהתקנת התקנות ל"חוק דרעי", ופינס הודיע כי לא יעמוד בראשה בדיון זה, בגלל העתירה שהגיש נגד החוק ואשר טרם הוכרעה בבג"ץ

הצעת החוק של שר המשפטים הקודם, יוסי ביילין, המבטלת למעשה את "חוק דרעי", תעלה לדיון בוועדת החוקה של הכנסת כבר בשבוע הבא, כדי להכינה לקריאה שנייה ושלישית - כך אומר יו"ר הוועדה הנכנס, ח"כ אופיר פינס, המתכוון להאיץ את הדיונים בוועדה על כמה הצעות חוק נפיצות.
הצעת החוק של ביילין בעייתית מאד לקואליציה, מאחר שש"ס מתנגדת לה ושר המשפטים החדש, מאיר שטרית, הודיע כי אינו מתכוון למשוך אותה.
עם זאת, במקביל נאלצת הוועדה לטפל גם בעניין התקנת התקנות ל"חוק דרעי", והיא תדון בכך כבר מחר. פינס הודיע כי הוא פוסל עצמו מלשמש כראש הוועדה בדיון זה, בגלל העתירה לבג"ץ שהגיש נגד החוק, ואשר טרם התקבלה הכרעה בה.
דיון נוסף שהתקיים בוועדת החוקה בקרוב נוגע להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, שלא להעמיד לדין את השר צחי הנגבי. בעקבות בקשתו של ח"כ יוסי פריצקי (שינוי), החליטה נשיאות הכנסת כי יתקיים בוועדה דיון מהיר בעניין. לדיון יוזמנו היועץ המשפטי, הנגבי, שר המשפטים ופריצקי.
בין הנושאים הנוספים שיועלו בוועדה כבר בשבוע, כפל התפקידים בין משרד המשפטים לנשיאות בנושא החנינות.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
פינס. מאיץ
אתר הכנסת
צילום: שאול גולן
שטרית. הודיע שלא ימשוך את הצעת ביילין
צילום: שאול גולן
מומלצים