שתף קטע נבחר

למרות איומי ש"ס, חוק הביציות יועלה להצבעה

הנהלת הקואליציה החליטה להעלות את הצעת החוק הפרטית של יעל דיין ואחמד טיבי לאחר פסח. שר הבריאות, נסים דהן מש"ס, מתנגד לחוק במתכונתו הנוכחית. הליכוד החליט לאפשר לחבריו חופש הצבעה על החוק

הנהלת הקואליציה נענתה אתמול (ג') לפניית חברות הכנסת יעל דיין ודליה רבין-פילוסוף, להעלות את חוק הביציות להצבעה מייד לאחר חזרת הכנסת מפגרת הפסח, למרות שש"ס מאיימת במשבר קואליציוני בגלל החוק.
חוק תרומת הביציות קובע כי גם נשים שאינן עוברות טיפולי הפריה יוכלו לתרום ביציות, בניגוד למצב הקיים היום. שר הבריאות, ניסים דהן, איים במשבר קואליציוני אם החוק יעלה להצבעה במליאה השבוע, בגלל שבעיני ש"ס החוק במתכונתו הנוכחית בעייתי. בש"ס חוששים מנישואי אח ואחות, מאחר ואדם שנולד מתרומת ביצית שלא ידוע מי תרם אותה, עלול להנשא לקרוב משפחה. לכן מציע השר החדש הצעת חוק דומה, לפיה לא רק לרופאים תהיה גישה למאגר הביציות, אלא גם לאנשי דת.
הליכוד החליט לאפשר חופש הצבעה לחברי סיעתו בנוגע לחוק זה. העבודה, מרצ ושינוי תומכות בחוק.
ח"כ יעל דיין אמרה כי היא מוחה על השימוש הפוליטי המיותר, לדבריה, שעושה ש"ס באיום במשבר גם במקום שיש בו הסכמה. "הצעת החוק הממשלתית של דהן דומה להצעה שלנו, אלא שהיא עדיין אינה מוכנה ולכן הוא עושה עוול למצוקתן של 2,500 הנשים שממתינות לתרומת ביציות", אמרה דיין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
דיין. איים במשבר
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים