שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דרבי השוערים המחליפים
  במחזור הקרוב ייערך הדרבי של פ"ת ובין הקורות יעמדו שוערים מחליפים. במכבי יחליף דודו גורש את גולן מלול הפצוע ואייל אברמוב יחליף בשער הפועל את רפי כהן המורחק. שניהם יודעים כי מדובר בהזדמנות לפרוץ קדימה, אך שניהם מצהירים כי לנגד עיניהם עומדת רק טובת הקבוצה

  חייל בן 20.5 ועורך דין בן 27 יעמדו בסוף השבוע הקרוב במרכז העניין של ליגת העל. מדובר בדודו גורש, שוערה השני של מכבי פתח תקווה, שיחליף את גולן מלול שנפצע במשחק מול מכבי נתניה וייעדר כחודשיים, ובאייל אברמוב, שיחליף בשער הפועל פתח תקווה את רפי כהן המורחק.
  גורש התחיל את הקריירה בהפועל עכו מליגה א', ממנה עבר למכבי פ"ת באמצע עונת 98-99, כאשר מלול שיחק באשדוד. הוא ראה יותר ספסל, במיוחד בעונה שעברה, מה שלא מנע ממנו להיות לשוער הראשון של הנבחרת האולימפית. "לא ציפיתי להיכנס לשער בנסיבות כאלה של פציעה קשה", אמר גורש. "אלו לא דברים שאתה חושב עליהם. ידעתי שאני צריך להתאמן ולהשתפר כדי שאוכל להיכנס לשער בצורה טבעית ובגלל היכולת הטובה שלי באימונים".
  גורש עצמו כבר התחיל להתכונן מנטלית לדרבי: "ברור שאני מתרגש, אבל אני מקווה שאקח את ההזדמנות בשתי ידיים. חשוב לי לשחק ולא משנה באיזה משחק, העיקר לצבור ניסיון. אם אני אהיה טוב לא יצטרכו להביא שוער ואני מתכוון להוכיח לכולם שאני מתאים לעמוד בשער בתקופה שגולן מלול ייעדר".
  השוער הצעיר מודה כי הוא מודע למעמדו של מלול בקבוצה ובעיקר על רמת ההשפעה שלו על יכולתה של ההגנה. "אני לא כמו מלול באופי ובתפקוד ברחבה, אבל אני מקווה להציג דברים אחרים. ברור לי שכששוער מחליף נכנס, ההגנה מאבדת את הביטחון. אני צריך להוכיח שאני שם ושאני טוב. בכל מקרה הכי חשוב שהקבוצה לא תיפגע".

  מהאימון למשרד עו"ד

  בהפועל פ"ת יעמוד בשער אברמוב, עו"ד במקצועו, שכבר שנים רבות נחשב לשוער המשנה הטוב בליגה. הבעיה שלמרות היכולת הטובה באימונים, הוא לא מקבל הזדמנות להוכיח את יכולתו, בעיקר בשל היות השוער הראשון של הקבוצה גם שוער נבחרת ישראל. אברמוב שיחק בעבר בהפועל ת"א, בהכח ר"ג ובבית"ר ת"א, ממנה הגיע להפועל פ"ת. גם בתיקו האישי, כמו אצל גורש, כתוב כי היה שוער נבחרת הנוער והאולימפית של ישראל.
  למרות היכולת הטובה אתמול מול בית"ר ירושלים, אברמוב אינו מתכוון לאיים על מקומו של כהן בשער. "המטרה שלי היא למלא בהצלחה את מקומו של רפי על מנת שהקבוצה תנצח", הוא מצטנע. "אתמול לא היה לי זמן להתרגש, בגלל שנכנסתי ישר לבעיטת עונשין מ-11 מטרים. מלבד זאת, זה לא משחק ראשון שלי מול קהל. בעבר, במדי הפועל ת"א, שיחקתי מול 20 אלף צופים, ויש לי ניסיון במעמדים כאלה. בכל זאת, בכל פעם שנכנסים למגרש, במיוחד כשלא משחקים תקופה ממושכת, יש התרגשות בריאה".
  כאמור, אברמוב עוסק פרט לכדורגל בעריכת דין ולפחות פעמיים בשבוע הוא בדרך לירושלים למשרד עו"ד שבו הוא מועסק. "הכדורגל זו העדיפות הראשונה שלי, ותופס זמן ניכר מסדר היום שלי", אומר אברמוב. "יחד עם זאת בזמני החופשי אני מבכר לעבוד ולהתמקצע כעו"ד. אני עובד במשרד של חמי, שמתגמש איתי מבחינת השעות, כך שרק בזמן הפנוי אני עוסק בעריכת דין".
  ובשבת מחכה לו דרבי. "להסתכל על כך כדרבי של שוערים מחליפים זה רק כגימיק. אני חושב שזו התמודדות בין שתי קבוצות. זה דרבי בין הפועל ומכבי והקבוצה היותר טובה תנצח".

  לפנייה לכתב/ת
  ארכיון ידיעות אחרונות
  אברמוב. אין זמן להתרגש
  ארכיון ידיעות אחרונות
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מלול. יראה את המחליף מהצד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים