שתף קטע נבחר

פעילי עבודה מחולון: אנחנו הודענו שבורג נפצע

מנויים רבים של חברות הטלפון הסלולרי קיבלו אתמול הודעה כתובה שעל פיה יו"ר הכנסת נפצע קשה בניסיון התנקשות. אחרי כשעה קיבלו הודעת הרגעה. פעיל עבודה מחולון אמר לגלי-צה"ל שהוא וחבריו עומדים מאחורי המעשה. לדבריו, זו הייתה "בדיחה גרועה"

פעיל של מפלגת העבודה מחולון אמר הבוקר (א') לגלי-צה"ל כי הוא וחבריו עומדים מאחורי ההודעה האנונימית שלפיה "יו"ר הכנסת אברהם בורג, נפצע קשה בניסיון התנקשות". הפעיל אמר כי זו הייתה בדיחה גרועה שהוצאה מהקשרה, וכי הוא מצטער עליה.
מנויים רבים של חברת הטלפון הסלולרי - בעיקר של חברת סלקום - קיבלו את ההודעה ביום שבת אחרי הצהריים. לאחר כשעה קיבלו המנויים הודעה נוספת, באנגלית, בה נכתב כי "ההודעה הקודמת היתה בדיחה".
קצין הכנסת פנה במוצאי שבת ליחידה לאבטחת אישים בשב"כ הממונה על אבטחת יו"ר הכנסת ולמשטרה כדי שיחקרו את פרשת ההודעות הכוזבות.
בין מקבלי ההודעה היו גם עשרות חברים במפלגת העבודה, ואנשי לשכת בורג, שהגדירו את המעשה "שפלות חסרת תקדים". ניר אבוש, פעיל של מפלגת העבודה, מספר כי קיבל את ההודעה בשעה 12:29, כאחת מהודעות שירות של סלקום בשירות שנקרא "טיפ-קום".
"בשעה 13:16 קיבלתי עוד הודעה באנגלית, שאמרה "ההודעה הקודמת היתה בדיחה, כלום לא קרה למר בורג". חייגתי לשירות, אבל אמרו לי שבגלל ששבת, השירות סגור. דיברתי עם חברים נוספים שלי, שאינם ממפלגת העבודה, שניים מהם מנויי סלקום, שאמרו שגם הם קיבלו הודעה דומה".
גם ראש המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, רונן צור, קיבל את ההודעה. "חייגתי מהר למישהי שאני מכיר, שעובדת עם בורג, כדי לבדוק אם זה נכון, והיא אמרה לי שהיא כבר קיבלה טלפונים בנושא".
מחברת סלקום נמסר בתגובה: "המידע לא יצא מסלקום או מכל גורם מידע אחר של החברה. כנראה מדובר בגורם שהעביר עצמאית את המידע, אולי דרך האינטרנט, בכל מקרה סלקום מתנצלת בפני יו"ר הכנסת".
לבורג עצמו נודע על המיקרה כאשר ניידת משטרה הגיע לביתו - כדי לוודא שהכל כשורה.
מחברת פלאפון נמסר כי ההודעה לא הועברה באמצעות שירות הניתן למנויי החברה וכי המידע שהתקבל במכשירים הגיע דרך iol.
איתן גלזר, מנכ"ל טיפקום החברה המפעילה שירותי הודעות SMS למנויי סלקום, אמר בתגובה: "הודעה זו לא יצאה באמצעות השירות שלנו". הוא הוסיף: "למעשה לא יצאה היום כל הודעה מטעם השירות שלנו".
הוא הסביר כי כל אדם יכול לשלוח הודעות SMS באמצעות אתרי האינטרנט המיועדים לכך. הוא העריך לכן, כי רק כמה עשרות הודעות נשלחו למנויים, משום ש"משלוח המוני של עשרות או מאות אלפים הוא מורכב". ייתכן, העריך, שמישהו השיג רשימת מספרי טלפון ושיגר לחברים בה את ההודעה.
שחר קוקוי, מנהל מוצרים ניידים ושירות iol סלולרי: "רשימת מנויי iol סלולרי מוצפנת במאגר הנתונים שלנו ורק עובדים מועטים המורשים לכך יכולים לגשת אליה. אני לא מאמין שמישהו ב-iol ניצל לרעה נתונים ברשימה זו. בעזרת עבודת תחקיר קלה כל אחד יכול למצוא או לאתר מספרי טלפון של סלקום או חברה אחרת באתרי אינטרנט שונים ולשלוח הודעת sms באמצעות אתרי אינטרנט פרטיים המיועדים לכך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. "שפלות חסרת תקדים"
צילום איי פי
מומלצים