שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עירוני ראשל"צ: שחר ייאלץ להסכים לתנאים החדשים או לפרוש
  לידי ynet הגיעו פרטי מסמך ההבנות בין ראש עיריית ראשון לציון לחברי המועצה. אם שחר ידחה את התנאים במסמך, הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לקבוצה. גורם בעירוני ראשל"צ: "פשוט נפלנו על אדם שאין לו מספיק כסף להחזיק קבוצה בליגת העל"

  ליאור שחר ושותפיו לחברת הניהול של עירוני ראשל"צ נפגשו הערב (שני) כדי לדון בהמשך צעדיהם ובהצעת הפשרה שנוסחה בין ראש העיר לבין שני חברי המועצה שעתרו לבג"צ, חמי דורון ודב צור. החלטתם בשלב זה היא כי לא ייתנו תשובה סופית לגבי הצטרפותם לקבוצה, עד שיראו את כל הסיכומים.
  שחר ושאר אנשי החברה יצטרכו כנראה להחליט ביממה הקרובה אם הם מקבלים את ההבנות שהושגו בין ראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן, לבין חברי המועצה דב צור וחמי דורון, שעתרו לבג"צ נגד הסכם העברת הקבוצה לידי שחר. ככל הידוע, הצדדים צפויים להגיש בימים הקרובים את ההבנות לאישור בג"צ, ואם שחר לא יסכים לתנאים החדשים הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לקבוצה.
  לידי ynet הגיע עותק של מסמך ההבנות בין ראש העירייה לחברי המועצה, שנוסח בין יו"ר הקואליציה בראשון לציון, עו"ד דוד ביטן, לבין שני חברי המועצה וראשי עמותת עירוני ראשון לציון. הידיעה על המשא ומתן הראשוני בין ניצן לחברי המועצה, והדיווח על הסיכום הצפוי פורסמו לראשונה ב-ynet, ביום חמישי בלילה.
  על פי ההצעה, לחמישה מחברי העמותה הנוכחית, ביניהם היו"ר הקודם, אורי יזרסקי, יחברו 14 נציגי עירייה, שירכיבו עמותה שתהיה בשליטתה ובפיקוחה של עיריית ראשון לציון. בראש העמותה החדשה יעמוד ליאור שחר, אם זה יסכים לתנאים הכספיים החדשים שיוצבו בפניו: העברת ערבויות בנקאיות נוספות של 450 אלף דולר, פרט ל-100 אלף דולר שעליהם התחייב בחוזה המקורי (550 אלף בסך הכל דולר), שיעבוד כרטיסי השחקנים עד גיל 25 (במקום 31 בחוזה המקורי) לעמותה ופיקוח מלא על כל ההוצאות וההכנסות של העמותה וחברת הניהול. נציג מטעם העירייה ישמש כחשב מלווה לעמותה, שגם יקבל את זכות החתימה הקובעת (ככל הנראה ימונה לתפקיד הגזבר ז'ק מוסרי, שייאלץ לפרוש מהעמותה הנוכחית).
  מטרת העמותה, שתפעל בארבע השנים הקרובות, תהיה לכסות את חובות העבר של המועדון, שנאמדים בכ-6 מיליון שקל, ולאפשר לשחר ולקבוצת הניהול לקבל בסיום התקופה את הקבוצה לידיו ללא תמורה.

  "אין לו מספיק כסף"

  אם שחר לא יסכים לתיקונים שהוצעו, הוא ייאלץ לפרוש מניהול ראשון לציון. במקרה כזה תנהל את הקבוצה בארבע השנים הקרובות העמותה המורחבת בעצמה. במהלך אותה תקופה יבוצעו נסיונות להפריט את ראשון לציון באמצעות מכרז.
  מקורביו של שחר מסרו כי אם אכן תבוטל העיסקה, יגיש שחר ככל הנראה תביעה כספית נגד המועדון. אפשרות נוספת העומדת בפני שחר היא להתנגד להבנות ולדרוש מבג"צ לקיים את החוזה המקורי של מכירת הקבוצה לידיו. הדיון בבג"צ בנושא אמור להתקיים ב-24 בחודש.
  גורם בכיר המקורב למועדון מסר כי בימים האחרונים גברה ההתנגדות בקרב חברי עמותת הניהול של ראשון לציון להשארת שחר בקבוצה: "פשוט נפלנו על אדם שאין לו מספיק כסף כדי להחזיק קבוצה בליגת העל. הגיע הזמן שכולם יידעו שבניגוד למה ששחר הצהיר, הוא לא הוציא עד היום מכספו הפרטי למען הקבוצה. אני גם מעריך שהוא לא יוכל לעמוד בערבויות החדשות שיצטרך לתת".
  את תגובת שחר, הצפוי להיפגש הערב עם חברי העמותה, לא ניתן היה להשיג.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  בדרך החוצה? ליאור שחר
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מסמך ההבנות בין ראש העירייה לבין חברי המועצה
  מומלצים