שתף קטע נבחר

הודעת ההתנקשות בחיי בורג-"בדיחה גרועה"

כך מגדיר ר', פעיל בנוער העבודה את הודעת הכזב, שהעבירו הוא וחבריו בטלפונים הסלולריים של חברי מפלגת העבודה, כאילו ח"כ בורג נפצע קשות בנסיון התנקשות בחייו

"זו היתה בדיחה גרועה" אומר ר', בן 16, חבר נוער העבודה ממרכז הארץ, בין האחראים על הפצת הודעת הטקסט השקרית בטלפונים הסלולריים, כאילו התנקשו בחייו של ח"כ אברהם בורג, יו"ר הכנסת.
אתמול (שבת) בצהריים הגיעה הודעת טקסט לעשרות מנויי סלקום ומספר מנויי פלאפון, רובם חברי מפלגת העבודה, לפיה ח"כ בורג נפצע באורח קשה לאחר שמתנקשים אלמונים ירו בו. שעה קלה לאחר מכן הגיעה, באותה הדרך, הודעת תיקון בה נמסר, כי ההודעה הראשונה "הייתה בדיחה", וכי היא אינה נכונה.
בעקבות ההודעה הראשונה פנה קצין הכנסת למשטרה ולשב"כ, ניידת משטרה נשלחה לביתו של ח"כ בורג, שהופתע לשמוע על סיפור ההתנקשות בו.
ר' סיפר היום ל-ynet, כי במסירת הודעת הכזב היו מעורבים חברי נוער עבודה משלושה סניפים מרכזיים של מפלגת העבודה (שמותיהם שמורים במערכת). "אתמול אחד מהפעילים שלנו העביר הודעה בטלפונים הסלולריים, לפיה ברק עומד לכנס מסיבת עיתונאים בה יודיע שהוא חוזר לחיים הפוליטיים. בתגובה החליטו כמה חבר'ה אצלנו, שהם רוצים להחזיר לו ושלחו לכמה אנשים הודעה, שירו בבורג ושפרטים נוספים יבואו בהמשך. אחר כך הם הודיעו שזה לא נכון" סיפר ר'.
לטענתו של ר', בניגוד לפירסומים, שולח ההודעה הראשונית אינו פעיל בסניף חולון והפעיל החולוני הוא דווקא זה ששלח את הודעת התיקון. ר' סיפר, כי חברי נוער עבודה מהסניף בחולון אף פנו לקצין הכנסת ומסרו לו פרטים אודות המעורבים בפרשה, כמו כן הם הביעו התנצלות בפני יו"ר הכנסת.
לטענת המעורבים אין מדובר במעשה פלילי. "לא היתה כאן שום עבירה על החוק, זה נעשה בצורה של שליחת הודעה פרטית. אנחנו משתמשים בתוכנה של סלקום על מנת להפיץ הודעות לפעילים, זו בסך הכל היתה בדיחה גרועה. בחור אחד רצה להתפרסם והעביר את זה לתקשורת, שניפחה את זה מעבר לכל פרופורציה. לא צריך להתייחס לזה בכזאת רצינות, זה רק יעודד אחרים להפיץ דברים כאלה. אם על כל הודעת טקסט מטומטמת שאנחנו נותנים יכתבו כתבה, העיתונות תהיה מלאה במקרים כאלה", אמר ר'.
ר' וחבריו מדגישים, שהם תומכים בח"כ בורג ולא היתה להם כל כוונה לפגוע במועמדותו לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. הם מאמינים, כי לא יסולקו מהמפלגה מאחר, שחלקם חברים בה שנים ארוכות ולטענתו של ר': "אם יסלקו אותנו, למפלגת העבודה לא יהיו פעילים בבחירות. הם צריכים אותנו".
ש', שהיתה בין מקבלי ההודעת הכזב אמרה היום ל-ynet, כי עם קבלת ההודעה היא הבינה, שמדובר בבדיחה "מבית היוצר של חברי לנוער העבודה". "זה מן מינהג כזה שלנו, לשלוח הודעות טפשיות כאלה. אני עצמי בנוער בורג, כך שאי אפשר לחשוד בי שזה נעשה לרעתו. אני מתארת לי שעכשיו יפסיקו לשלוח הודעות כאלה", אמרה ש'.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
אברהם בורג. הופתע לשמוע
צילום איי פי
מומלצים