שתף קטע נבחר

"שרון שוקל להקים עיר ערבית חדשה"

כך טוענים חברי-כנסת מחד"ש ורע"ם שנפגשו עם ראש הממשלה אמש. שרון שאל אותם בפגישה: כיצד אתם חושבים שהאוכלוסיה הערבית תתייחס להקמת עיר חדשה?

האם ראש הממשלה, אריאל שרון, שוקל להקים עיר ערבית ישראלית חדשה? בפגישה שקיים אמש (יום ב') עם חברי-כנסת מסיעות חד"ש ורע"ם, שאל ראש הממשלה - דקות ספורות לפני סיום הפגישה: "איך אתם חושבים שהאוכלוסיה הערבית תתייחס להקמת עיר חדשה?"
הח"כים הערבים הופתעו ובירכו על הרעיון, אולם ציינו בפני ראש הממשלה, כי יש עדיין בעיות חמורות בכפרים וביישובים הערבים הקיימים, אותן צריך לפתור והן מהותיות לא פחות מבעיית צפיפות האוכלוסין, שבעטיה יש להקים עיר חדשה.
שרון לא ציין היכן בכוונתו למקם את העיר הערבית החדשה, אבל התעניין לדעת האם ניתן להעתיק חמולות שלמות מיישובים קיימים. הח"כים הערבים הסבירו לשרון, שמרבית היישובים הערביים כיום אינם מאוכלסים על בסיס של חמולות, ולכן אין כל בעיה שמשפחות יגורו במקומות נפרדים.
חלק מהח"כים שהשתתפו בפגישה סבורים, שהצעתו של שרון היא בבחינת "בלון ניסוי", שלא יתקיים בפועל.
ח"כ עיסם מחול (חד"ש) אמר לגבי הפגישה בכללותה: "התרשמתי שהוא ענייני. לא ניתן לומר שהוא הזמין אותנו סתם. הוא מחפש את הדרך אלינו ומעוניין במפגשים נוספים. מאוד הופתעתי לטובה".
הח"כים הערבים ציינו את העובדה, שלמרות שהפגישה נערכה זמן קצר אחרי הפיגוע היום בחברון, לא התייחס שרון לנושא ולא ביטל את פגישתם עמו. הח"כים העבירו לראש הממשלה מסר מעזה, לפיו הפלסטינים אינם מעוניינים בשפיכות-דמים.
שרון אמר בפגישה, כי הוא מעוניין "לפתוח דף חדש" עם האוכלוסייה הערבית בישראל. "אני יודע מה אתם חושבים עלי, והדברים האלה אינם נכונים", אמר שרון והוסיף, כי הוא אינו מצפה מהח"כים הערבים לתמוך בו או בתקציב.
הח"כים הערבים ציינו בתום הפגישה, כי דווקא המצב בו לא קיימת תלות בינם לבין ראש הממשלה הוא שייצור את הקירבה ביניהם ויאפשר לשרון להתייעץ איתם בשאלות הנוגעות למגזר הערבי.
נושא נוסף שעלה בפגישה הוא יום האדמה הקרוב. הח"כים ביקשו משרון, שהמשטרה לא תיכנס לשטחי הכפרים הערביים ושניצב אליק רון יודח מתפקידו. שרון לא השיב בנושא זה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
שרון. ניסיון להתחבב על השומעים
דודו פריד
מומלצים