שתף קטע נבחר

ח"כיות בכנסת לא תמכו בהשעיית מרדכי

ועדת הכנסת החליטה להשעות את מרדכי, על פי בקשתו. חבר הכנסת החדש, יחיאל לסרי, ידיד של מרדכי ומספר 9 במפלגת המרכז, יחליף אותו. ח"כ סולודקין: "לו זה היה וילנאי או ויצמן לא היתה כזו חגיגה"

ועדת הכנסת החליטה להשעות את ח"כ יצחק מרדכי מחברותו בכנסת והיום (ג') יושבע במקומו ח"כ יחיאל לסרי, רופא בבית החולים קפלן ברחובות, ידידו של מרדכי ומספר 9 ברשימת המרכז לכנסת. מרדכי עצמו ביקש את ההשעיה.

שתי חברות כנסת נמנעו בהצבעה

בהצבעה שנערכה בוועדת הכנסת הצביעו ארבעה חברי כנסת בעד השעייתו של מרדכי, לא היו מתנגדים אולם היחידים שנמנעו היו דווקא נשים: חברות הכנסת סופה לנדבר ומרינה סולודקין. לנדבר טוענת שאין טעם להשעות את מרדכי לפני שיסתיימו כל ההליכים המשפטיים נגדו. "צריך לקחת דוגמה מהיחס המגן של ש"ס על דרעי. מרדכי הוא אדם עם כבוד. קל מאוד לתת בעיטה שאריה ששוכב, אדם שיש לו היסטוריה וכבוד, אפשר לתת לו עוד חודש וחצי. כל ההכרעות האלה ישפיעו על עמדת בית המשפט כשיגזור את עונשו או כשידון בערעורו", אמרה לנדבר.
מרינה סולודקין רמזה כי חבריה לועדה נוהגים כלפי מרדכי בגזענות. "לו זה היה וילנאי או ויצמן לא היתה כזו חגיגה. הכנסת לא עמדה במבחן בוזגלו, כולם צריכים להיות שווים בפני החוק וכאן זה לא קרה. יו"ר הכנסת בורג וח"כ זהבה גלאון האשימו את מרדכי עוד לפני כל ההליכים המשפטיים וכבר לפני החקירה החליטו שהוא אשם", טוענת סולוצקין.
ח"כ נחמה רונן, חברת סיעתו של מרדכי, טענה שיש להשעותו מיד והסתמכה גם על כך שמרדכי עצמו הסכים להשעיה. "אתם יודעים יותר טוב ממני שהוא הגיע השנה אולי פעם אחת להצבעה. הוא רוצה השעיה והוא יודע למה. צריך לכבד את החלטתו", אמרה רונן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מרדכי. ביקש את ההשעיה
צילום ערוץ 2
ארכיון ידיעות אחרונות
לא תמכה. לנדבר
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים