שתף קטע נבחר

חברון: צעיר יהודי ניסה לתקוף חייל בסכין

הדבר אירע בשעה שהחיילים ניסו למנוע ממתנחלים לעלות אל שכונת אבו-סנינה. בתגובה קראו חלק מהמתנחלים "נאצים" לעבר שוטרים שפינו אותם מהמקום ואף יידו לעברם ביצים

צעיר יהודי נעצר הבוקר (יום ד') בכיכר גרוס בחברון, בחשד שניסה לתקוף חייל נח"ל בסכין, בשעה שהחיילים ניסו למנוע ממתנחלים לעלות אל שכונת אבו-סנינה.
קבוצת מתנחלים ניסתה לפגוע בניידת משטרה ולחתוך את צמיגיה, ובנוסף - השליכו המתנחלים ביצים על השוטרים. החיילים הגיעו אל קבוצת המפגינים, ובניסיון לפזרם הניף היהודי את הסכין לעבר החייל תוך שחבריו כינו את החיילים "נאצים". החייל השתלט על התוקף והעביר אותו לחקירה במשטרת חברון. בחקירתו אמר הצעיר היהודי, כי לא ניסה לדקור את החייל.
דובר היישוב היהודי בחברון, נעם ארנון, אמר כי הארוע לא היה ולא נברא. "נמשיך להתייחס לחיילים כאל אחינו ובנינו. קורה שיש מתחים, ולפעמים החיילים מנסים לעצור אותנו בפעילות מחאה, אך לעולם לא נפגע בחיילים".
מדובר צה"ל נמסר, כי האירוע מוכר וכי הצעיר הועבר למשטרת ישראל.

"המשטרה מצפה מהמתנחלים לנהוג באיפוק"

דובר משטרת שומרון ויהודה, פקד רפי יפה, אמר כי כמה מתושבי חברון תקפו הבוקר שוטרים, ושניים מהשוטרים נחבלו ונזקקו לטיפול רפואי.
המשטרה עצרה שלושה מתנחלים שהיו מעורבים בתקיפת השוטרים, ונמסר כי צפויים מעצרים נוספים. "המתנחלים חיים במציאות מורכבת, ולאחר רצח התינוקת והפיגועים, הם נמצאים בסערת רגשות", אמר דובר משטרת ש"י. "עם זאת, המשטרה מצפה מתושבי חברון לנהוג איפוק ובאחריות כדי שהמשטרה לא תאלץ לטפל בהפרות סדר, במקום בביטחון השוטף".
הפלסטינים דיווחו, כי מתנחלים מחברון הציתו מספר בתים פלסטינים בשכונת אבו-סנינה בעיר והעלו באש כמה מכוניות.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מתנחלים בחברון. אילוסטרציה
צילום: איי פי
מומלצים