שתף קטע נבחר

בני 16: יצאנו לטייל והגענו לרמאללה

שוב מיקרה של כניסה לשטחי הרשות הפלסטינית. נער ונערה מירושלים נכנסו לרמאללה, לטענתם בטעות, וחולצו ע"י המשטרה הפלסטינית. עדיין לא ברור היכן נמצא ערבי-ישראלי שהיה איתם. המשטרה: נגיש נגדם כתבי אישום

שני צעירים ישראלים נכנסו שלשום (ו') לרמאללה וחולצו משם ללא פגע על ידי המשטרה הפלסטינית. בית משפט השלום בירושלים הורה אמש לשחרר אותם בערבות עצמית בסך 250 ש"ח ובערבות הוריהם. משטרת מחוז ש"י הודיעה כי בכוונתה להגיש נגד השניים כתבי אישום בגין הפרת צו אלוף פיקוד המרכז, שאסר על כניסת ישראלים לשטחי A. סוכנות עתי"ם מדווחת כי מדובר בנערים ממשפחות הרוסות, המוכרים למשטרה.
אמה של הצעירה אמרה בבית משפט השלום: "לילדים הייתה כוונה ללכת לבילוי בים המלח ופתאום בדרך חזרה תפסו אותם. היה איתם בחור ערבי ישראלי, אבל זה לא אומר שהם לא צריכים לדבר עם ערבים. אני רוצה להגיד תודה רבה לשוטרים שהחזירו אותם, אבל לא היו צריכים לחקור אותם כל כך הרבה שעות". הצעירה עצמה סיפרה: "היינו עצורים זמן רב, לא התקלחנו לא ציחצחנו שיניים ולא ישנו. זאת הייתה טעות היינו צריכים לאסוף חבר ליד עטרות והוא לקח אותנו לרמאללה. כמובן שכשהיינו שם מאוד פחדנו".
השניים, נער ונערה בני 16, תושבי ירושלים, סיפרו לשוטרים כי החבר הערבי-ישראלי, בן 28, הוביל אותם לסביבות העיר רמאללה. המשטרה הפלסטינית, שהבחינה בהם, עצרה אותם, ולאחר חקירה קצרה הם הועברו למשרדי התיאום והקישור - ומשם נלקחו לחקירה במשטרת מחוז שומרון ויהודה. להערכת המשטרה, הערבי הישראלי מוחזק עדיין בידי המשטרה הפלסטינית, ומשטרת מחוז ש"י פנתה לפלסטינים בדרישה להעבירו לידייה. כאשר יועבר הצעיר לידי המשטרה תיבדק גרסתו. הפלסטינים מכחישים כי הוא בידיהם. המשטרה מעריכה כי השניים הגיעו לרמאללה על רקע פלילי, ולא "בגלל טיול", כפי שסיפרו.
במשטרת המחוז מעריכים כי מעצרם של השניים ע"י המשטרה הפלסטינית מנע אפשרות לאסון כבד, שכן אם הם היו מזוהים ע"י האוכלוסיה המקומית - ייתכן והם היו נרצחים.
במשטרה מבקשים לחזור ולהדגיש כי קיים צו של אלוף פיקוד מרכז האוסר על כניסת ישראלים לשטחי הרשות הפלסטינית מכל סיבה שהיא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ידיעות אחרונות
שני הנערים
צילום ידיעות אחרונות
מומלצים