שתף קטע נבחר

בתום פגישת ברק-שריד: מרצ בינתיים בחוץ

בפגישה לא סוכם עדיין על חזרת מרצ לממשלה, כנראה בשל רצונו של ברק לבדוק האם קיימת אופציה לחזרתה של ש"ס לממשלה. השניים סיכמו שייפגשו שוב בימים הקרובים

מרצ נשארת בינתיים מחוץ לממשלה, כך סוכם אמש (יום ג') בפגישת ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר מרצ, יוסי שריד. השניים סיכמו, כי בעוד מספר ימים יפגשו בשנית, ואז אולי תחזור מרצ לממשלה. רה"מ אמר אמנם בפגישה כי פרישת מרצ לא היתה נחוצה והביע רצון לראות את מרצ חזרה בממשלה, אך לא ביקש משריד לחזור מיידית.
שריד אמר אמש ל- ynet, כי מרצ תחכה עד שרה"מ יגבש את כוונותיו, וכוונותיו של ברק תלויות כנראה בתוצאות פגישה שיערוך בימים הקרובים עם יו"ר ש"ס, אלי ישי. "אני לא פוסל את האפשרות שרה"מ משאיר פתח לש"ס, ולכן דוחה בינתיים את חזרת מרצ לממשלה", אומר שריד. בפגישה בין שריד לברק שוחחו השניים גם על תקציב 2001. "אמרתי לרה"מ שראוי שהשנה הבאה תהיה שנת פריצה בתחום החינוך" אומר שריד, "אני לא אחזור למשרד החינוך כדי לשבת שם סתם, אלא כדי לבצע רפורמות מרחיקות לכת". גם הנושא המדיני עלה בשיחה, ושריד אומר כי הוא לא מאמין ששיתוף מרצ בתהליך השלום יהווה מכשול לחזרתה לממשלה.

רה"מ יצרף אותך לצוות המו"מ?

"אני לא חושב שעל זה תיפול חזרת מרצ".
בש"ס אומרים, כי "אין שום מו"מ ביננו, לא גלוי ולא סמוי", וממשיכים לומר כי אינם רוצים לחזור לקואליציה. עם זאת, אומר דובר ש"ס, איציק סודרי, ל- ynet, "אם ברק יקרא לישי לשיחה הוא יגיע. מועצת חכמי התורה היא שתקבע אם נחזור לקואליציה". מועד הפגישה בין ברק לישי טרם נקבע, אך ככל הנראה היא תתקיים בימים הקרובים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ברק. כל האופציות פתוחות
צילום: איי אף פי
ערן כהן
שריד. לפי שעה בחוץ
ערן כהן
צילום:זום 77
ישי. אם קוראים אני בא
צילום:זום 77
מומלצים