שתף קטע נבחר

רמון יודיע אחרי החג על התמודדתו על ראשות העבודה

המאבק על ראשות מפלגת העבודה מתחמם. בורג כינס אמש "הרמת כוסית" במהלכה מתח ביקורת על רמון. בן אליעזר כינס אף הוא תומכים לרגל החג. עלות הכנסים: עשרות אלפי שקלים

המאבק על ראשות מפלגת העבודה מתחמם - מיד אחרי פסח יודיע ח"כ חיים רמון רשמית על התמודותו לראשות המפלגה. יו"ר המטה של רמון תהיה השרה דליה איציק ומנהל המטה יהיה ח"כ איתן כבל.
עם כניסתו של רמון למאבק, מסתמן כי מבין שלושת המועמדים, לבורג התמיכה הגדולה ביותר במפלגה ובין תומכיו יעל דיין, אבי יחזקאל, אפי אושעיה, יוסי ביילין והשר אפרים סנה. רמון הוא השני ברשימה, ותומכים בו בין היתר השרה איציק וחברי הכנסת כבל ואלי בן מנחם. שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הוא המועמד בו תומכים בעיקר ראשי ערים וסניפים של מפלגת העבודה.

כנסים פוליטיים בעלות עשרות אלפי שקלים

שניים מהמועמדים קיימו כנסים פוליטיים אתמול (יום א') ושלשום, באמתלה של "הרמת כוסית" לרגל החג, ובעלות של עשרות אלפי שקלים.
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, כינס כנס גדול, בו נטלו חלק עשרות פוליטיקאים ומאות חברי מפלגה. הזמרת זהבה בן הופיעה בכנס, הופעה שעלתה 2,000 דולר. כדי שלא יאחר לכנס שנערך בשפיים, בשל פקקי התנועה, ארגנו עוזריו של בורג אופנוען שאסף אותו מהרצליה. בן אליעזר ערך את הכינוס שלו יום לפני כן באור יהודה ועוזריו טענו כי עלות האירוע 6,000 שקל.

בורג מבקר את רמון ואת ברק

במהלך נאומו לא נמנע בורג מלמתוח ביקורת מרומזת על ידידו עד לא מכבר, חיים רמון, שאנשיו מנסים לקדם רעיון להפריד בין תפקיד יו"ר המפלגה לבין מועמדה לראשות הממשלה: "אני מבקש לקרוא לכל אלא שמחפשים כל מיני פתרונות של הבל כדי לעצור את הרכבת שיוצאת מכאן היום בדרכה לקרית הממשלה בעוד שנתיים, אל תפריעו, תפסיקו לפלג, תנו לנו סיכוי", אמר בורג.
לבורג הצטרף אתמול תומך מפתיע מעט: ח"כ ויצמן שירי. במהלך תקופת הבחירות וגם לאחריה, נשמע שירי מותח ביקורת ולעתים אף מגדף את בורג שלטענתו חתר תחת ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק. אלא ששירי חש נבגד על ידי פטרונו הפוליטי, בן אליעזר, בבחירות שנערכו במרכז המפלגה לתפקידי השרים וסגני השרים, משום שלטענתו בן אליעזר לא תמך בו. לכן העביר את תמיכתו לבורג: "אני מעדיף מתמודד עם חוסר ניסיון על פני הניסיון של המועמדים האחרים, שכל אחד מאיתנו צריך להיות מוטרד ממנו", אמר שירי.
גם בורג עצמו התייחס לנקודה הנחשבת לנקודה החלשה אצלו: חוסר הניסיון. "יגידו לכם, מי הוא? מה הוא עשה בכלל? ואתם תעידו עלי 'הוא איש ציבור מנוסה'", אמר בורג. "די לנו במנהיגים שלא יודעים על אל"ף-בי"ת של פוליטיקה", רמז בורג על ברק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
רמון. אחרי החג
צילום ערוץ 2
צילום איי פי
בורג. כנס עם זהבה
צילום איי פי
צילום ערן יופי כהן
בן אליעזר. ראשי ערים וסניפים
צילום ערן יופי כהן
מומלצים