שתף קטע נבחר

מחריפה הביקורת בליכוד על נתניהו

בכירים בליכוד תוקפים את מהלכי נתניהו האחרונים. ריבלין: "הוא לא יכול לחזור יום אחד בהיר ולחשוב שתנועת הליכוד שלו"

"נתניהו לא יכול לחזור יום אחד בהיר ולחשוב שתנועת הליכוד שלו", אומר יו"ר סיעת הליכוד, רובי ריבלין, בתגובה לסדרת פגישות פוליטיות שערך לאחרונה בנימין נתניהו. בכירים בליכוד הצטרפו לביקורת של ריבלין על מהלכי נתניהו האחרונים, שנועדו לשוב לראשות התנועה.
מפגשיו הפוליטיים של נתניהו, שהאחרון שבהם היה שלשום עם ח"כ מקסים לוי (גשר), מתנהלים במקביל להחלטה המתקרבת של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, אם להעמיד לדין את נתניהו בפרשת עמדי ובפרשת המתנות.
גורמים במערכת הפוליטית העריכו שייתכן כי תכלית הפגישה היא למסד שיתוף פעולה עתידי דווקא עם דוד לוי. מקסים לוי דחה את הפרשנויות הללו. הוא אמר כי "אם מישהו מזמין אותי לקפה אני מגיע, אין פה יותר מזה".
לעומת זאת ח"כ ריבלין אמר ל-ynet כי "למפלגה פוליטית דמוקרטית יש רק ראש אחד נבחר. אם נתניהו רוצה להתמודד על המשרה, שיודיע על כך לאריק שרון, חוסר הסדר הזה פוגע בנו".
ריבלין הוסיף כי "נתניהו עזב את התנועה כשהיא היתה במצב חמור ביותר ושרון הוא שהצליח לחזק אותה עד למעמדה כיום".
יו"ר הליכוד, אריאל שרון, ביטל אתמול פגישה שתוכננה לו עם נתניהו, ככל הנראה בשל המתח בין השניים. שרון ממשיך לומר כי הליכוד הוא תנועה דמוקרטית וכל אחד יכול להתמודד ולנסות להנהיגה, אך עם זאת אי אפשר לומר כי שרון לא חושש מנתניהו.
הפגישה עם נתניהו אכן בוטלה, אך פגישות אחרות בלוח הזמנים של נתניהו הולכות ומתווספות. לדברי גדעון עזרא (ליכוד) ממקורבי נתניהו, לוח הפגישות של נתניהו עמוס מתמיד. "הוא נפגש עם כולם, פוליטיקאים, עיתונאים ואזרחים", אומר עזרא. הוא טוען שנתניהו מתכונן למקרה שהממשלה תיפול בהצעת אי אמון, "אז בתוך 90 יום יצטרך לארגן את השורות, ובמצב נורמלי ביבי היה אולי מודיע על התמודדות, אך מכיוון שטרם פורסמה החלטת הפרקליטות לגביו, הוא צריך לפעול מאחורי הקלעים".
לעזרא טענות ותמיהות כלפי חבריו לליכוד שהשמיעו בגלוי ביקורת בימים האחרונים כנגד פעילותו של נתניהו, כל עוד שרון הוא יו"ר הליכוד. "אני מבין למה מיקי איתן
התבטא כך, הוא בלתי שגרתי לחלוטין, והוא מפגין לאורך כל הדרך עמדה מנוגדת משל חבריו. אבל דווקא התבטאויותיו של רובי ריבלין" אומר עזרא, "מפתיעות אותי מאוד. הם הרי מבינים את המצב בו שרוי נתניהו".
לעזרא תמיהות לא רק על חבריו לסיעה, אלא גם על הפרקליטות. "עסקתי בהרבה חקירות בחיי, ולא יתכן שלוקח כל כך הרבה זמן להחליט בעניינו של נתניהו".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול גולן
נתניהו. סדר יום משלו
שאול גולן
זום 77
ריבלין. שביבי יודיע לשרון
זום 77
מומלצים