שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מובארק עוקץ את אסד: בני לא יהיה נשיא
  נשיא מצרים נשאל בראיון בעת ביקורו בארה"ב האם נכונות השמועות כי בנו ג'מאל הוא המועמד המוביל לרשת אותו בתפקיד וענה: "אנו לא סוריה ובני לא יהיה הנשיא הבא, תשכחו מזה". העקיצה הזו, טוענים פרשנים, מבטאת גם את הדאגה המצרית מהרומן המתחדש בין סוריה לפלסטינים

  נשיא מצרים חוסני מובארק עוקץ את נשיא סוריה בשאר אסד. בראיון שקיים בארה"ב, שם הוא מבקר, אמר מובארק "אנו לא סוריה ובני לא יהיה הנשיא הבא, תשכחו מזה".
  מובארק אמר את הדברים בתשובה לשאלה מי יהיה סגן הנשיא והאם השמועות שבנו ג'מאל הוא המועמד המוביל לרשת אותו הן נכונות.
  מובארק אמר כי הוא מחפש אחר מועמדים לתפקיד סגן הנשיא וכי הדבר אינו פשוט. ההערכה במצרים היא כי סגן הנשיא יבוא גם הפעם מקרב הצבא, כפי שקרה עם מובארק עצמו ועם קודמו סאדאת. לאחרונה הוזכרו כמועמדים לתפקיד שר ההגנה, מפקד המודיעין והרמטכ"ל.
  העקיצה של מובארק לסוריה ולאסד אינה מפתיעה. עיתונאי מצרי אמר בשיחה ל-ynet כי "לנשיא המצרי נמאס מההרצאות על הלאומיות הערבית ועל הפטריוטיזם להם מטיף בשאר אסד בכינוסי הפסגה הערביים".
  מובארק גם היה רחוק מלהתלהב מהקריאה של אסד לפלסטינים להמשיך באינתיפאדה בכל כוחם. מצרים עוקבת שלא בעין יפה אחר הרומן המתחדש בין ערפאת לסוריה. הנשיא המצרי לא מעוניין בפתיחת ציר פלסטיני סורי שיסבך את המצב ויגרור את האזור להקצנה נוספת.
  בהקשר זה צופים הן במצרים והן ברשות כי לפני ביקורו בסוריה יבקר יו"ר הרשות יאסר ערפאת במצרים כדי להבהיר למובארק שהוא ממשיך להיות מחויב לתהליך השלום ושמצרים מבחינת הפלסטינים ממשיכה להיות היועצת הבכירה בכל הנוגע למו"מ המדיני.
  דוברים פלסטינים שבו ואמרו אתמול כי המחויבות הפלסטינית לשלום קודמת לכל וכי כדי לחדש את הקשרים עם מדינות ערביות, הפלסטינים אינם מוכנים לוותר על "עצמאות ההחלטה הפלסטינית".
  בתוך כך אומר ראש המחלקה המדינית באש"ף פארוק קאדומי המבקר בסוריה לצורך הכנת ביקורו שם של ערפאת, כי ערפאת ואסד ידונו באפשרות לכנס פסגה של מדינות העימות הערביות וכי ערפאת ייפגש עם ראשי ארגוני הסירוב הפלסטינים השוהים בדמשק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אי פי
  מובארק. לא מרוצה מהרומן הסורי פלסטיני
  אי פי
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  אסד. "אנחנו לא סוריה"
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים