שתף קטע נבחר

ואלה אלופי הכנסת...

אחת לכמה חודשים נוהגת הכנסת להוציא דו"ח סטטיסטי ובו נתונים על עבודת חברי הכנסת. מי המחוקק החרוץ ביותר? מי נאם הכי הרבה? מי לא טורח להגיע למליאה? כל התשובות

657 ימים מכהנת הכנסת ה-15 מאז ישיבתה הראשונה ב-7/6/99. אלא שרק ב-25% מהזמן היא עבדה בפועל: 182 ימי עבודה. הדו"ח הסטטיסטי שיוצא היום מראה שנבחרי העם מרבים לנאום, מציעים המון הצעות חוק שנופלות ואחת לשבועיים מנסים להפיל את הממשלה.

אלופי הנוכחות וההיעדרות

השר רובי ריבלין, עד לא מזמן יו"ר סיעת הליכוד, הוא אלוף הנוכחים בבניין הכנסת: 178 ימי נוכחות בפועל, 98% נוכחות בימי מליאה ואחוז מרשים של השתתפות בהצבעות: 84%. מייד אחריו חברו לסיעה מיכאל איתן שנכח רק יום אחד פחות.
חבר הכנסת יצחק מרדכי הוא אחרון הנוכחים: 71 ימי נוכחות ורק ב-8% מההצבעות הוא השתתף.

נואמים מצטיינים

8337 נאומים ננאמו עד כה בכנסת ה-15. השר שנאם הכי הרבה נאומים הוא השר לשעבר יוסי ביילין (שכלל אינו ח"כ) עם 194 נאומים. חבר הכנסת זבולון אורלב מהמפדל צועד בראש טבלת הח"כים הנואמים עם, שימו לב, 261 נאומים!.
יצחק סבן מש"ס הוא הח"כ השקט ביותר: 6 נאומים ודי.

הצעות חוק - הנשים מחוקקות יותר

167 חוקים אישרה הכנסת ה-15, 62 מהם הם חוקים שהציעה הממשלה ו-105 הצעות חוק פרטיות של ח"כים.
חברת הכנסת יהודית נאות משינוי הניחה הכי הרבה הצעות חוק: 222 .
השרים בנימין בן אליעזר, שלמה בן עמי ומתן וילנאי הביאו כל אחד הצעת חוק אחת בלבד. הן נפלו כולן.
חברי הכנסת הבאים הצליחו להעביר 14 חוקים, המספר הגבוה ביותר: תמר גוז'נסקי, יהודית נאות, מיכאל נודלמן, אופיר פינס ויורי שטרן. פינס מחזיק במאזן הטוב ביותר: 14 חוקים מתוך 122 הצעות חוק.

וזה שאינו יודע לשאול

את מספר השאילתות הגדול ביותר הגישו הח"כים החרדים: יצחק סבן, רחמים מלול, משה גפני ואריה גמליאל, שהגישו 104 שאילתות כל אחד.
המשרד הממשלתי שהתעלם יותר מכל משרד אחר משאילתות שהוגשו אליו הוא משרד הפנים שלא השיב ל-60 שאילתות. חבר הכנסת יוסי פריצקי הגיש לפני כמה חודשים שאילתה למשרד הפנים בה שאל האם השר מודע לכך שיש לענות על שאילתות. תשובה לא התקבלה עד עצם היום הזה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
אלוף הנוכחים. ריבלין
זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
עוד יום אחד והיה מנצח את ריבלין. איתן
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
לנאום עד כלות. אורלב
אתר הכנסת
שאולי שם טוב
תמונה לאספנים. מרדכי בכנסת
שאולי שם טוב
מומלצים