שתף קטע נבחר

ח"כיות ממרצ ומהעבודה נפגשו עם ערפאת

חברות הכנסת זהבה גלאון ונעמי חזן ממרצ וח"כ קולט אביטל מהעבודה, נפגשו עם יו"ר הרשות, ערפאת, שאמר להן כי הוא מגנה מעשי הרג משני הצדדים

חברות הכנסת זהבה גלאון ונעמי חזן ממרצ וחברת הכנסת קולט אביטל ממפלגת העבודה, נפגשו היום (ד') עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, ברמאללה. בפגישה השתתף גם ח"כ אחמד טיבי.
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, נענה לבקשתן של חברות הכנסת החברות בוועדת החוץ והביטחון, ואישר את כניסתן לשטחי הרשות. ח"כ גלאון אמרה, כי מטרת הפגישה היא להביא לחידוש ההידברות ולהפסקת מעגל הדמים.
ערפאת אמר לחברות הצוות הישראליות כי הוא מוכן לחדש את הפגישות הבטחוניות, אך במקביל יש לחדש גם את ההידברות המדינית. ח"כ גלאון אמרה ל-ynet בסיום הפגישה, בה נכחו גם השר לענייני פרלמנט ברש"פ, נביל עמרו, מוחמד דחלאן ויועצו של ערפאת, נביל אבו-רודיינה, כי העבירה לערפאת מסר מטעמו של שר הבטחון פואד בן אליעזר. על פי גלאון, המסר של פואד היה כי לא יהיה מו"מ כל עוד לא תיפסק האלימות. "העברתי את המסר למרות שאני מתנגדת לתוכנו. כדי להפסיק את האלימות צריך לחזור להידברות ולמו"מ", אומרת גלאון, שהוסיפה כי ערפאת הביע צער על הרג ילדים ואנשים משני הצדדים. "ערפאת כורך את חידוש השת"פ הבטחוני בחידוש ההדברות המדינית. הוא מבקש שהמצב יחזור למה שהיה לפני ה-29 לספטמבר, ואנו מצידנו הסברנו את קשיי מחנה השלום נוכח המשך האלימות".
ח"כ אביטל אמרה לפני הפגישה כי היא אינה חוששת לחייה, "לא זה מה שמפחיד אותי, כי יש מאבטחים. מה שמפחיד אותי הוא שלמפגש לא תהיה תועלת. השאלה היא כמה אנחנו יכולות להשפיע, כל היתר זה משני. אף אחד לא מנהל משא ומתן אבל כל אחד שיכול לנצל את מעמדו כדי לשנות משהו, שיעשה זאת", אמרה אביטל.
מפגשן של שלוש חברות הכנסת עם יו"ר הרשות הוא מפגש נוסף בסדרת מפגשים שקיימו איתו חברי כנסת ישראליים לאחרונה. במוצאי שבת האחרונה נפגש ערפאת עם חברי כנסת מסיעת חדש, וביום ב' האחרון הוא נפגש עם ח"כ יוסי כץ, מפגש שעשה כותרות לאחר, שהח"כ נכנס לשטחי הרשות ללא אישורה של המערכת הביטחונית.
בימין זועמים על ביקורם של חברי הכנסת ברשות. ח"כ חיים דרוקמן מהמפד"ל אמר, כי רק בסמכות הממשלה לנהל משא ומתן פרטי עם ערפאת, "הבחירות הוכיחו, כי רוב גדול מתנגד למו"מ תחת אש, ולפיכך צעד כזה הוא אנטי דמוקרטי ואנטי מוסרי, המחליש את ישראל", אמר דרוקמן.
יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, מגדיר את המפגשים עם ערפאת "שפל מוסרי ואנושי". לדבריו, ערפאת הוא "רב המרצחים". "הפגישה נערכת בזמן שערפאת מורה על רצח תינוקות וילדים יהודים, זהו אות קלון וחרפה שיזכר לדרעון עולם", אמר יהלום.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
קולט אביטל. אינה חוששת לחייה
אתר הכנסת
שאול יהלום. שפל מוסרי
מומלצים