שתף קטע נבחר

רוסיה - ישראל 0:1

הנבחרת הישראלית לא הצליחה אמנם לשחזר את ה-1:4 מהמשחק בארץ, אך אפשר להיות מעודדים ממשחק ההגנה ומכך שסוף סוף יש לניסלן שוער ראשון

נבחרת ישראל הפסידה לנבחרת רוסיה 0:1 במשחק ההכנה האחרון לקראת הטורניר הקדם-עולמי, שיתחיל בספטמבר. 82 דקות החזיקה מעמד ההגנה הישראלית מבלי לספוג שער, עד שהגיע מקסים בוזניקי ובסלאלום אישי העביר ארבעה שחקנים ומול שביט אלימלך בעט חזק לרשת.
הרוסים פתחו את המשחק עם שתי הזדמנויות טובות. בדקה הראשונה, לאחר איבוד כדור של גדי ברומר, הדף שביט אלימלך כדור מסוכן לקרן, ולאחר דקה נוספת קלט בעיטה שטוחה שנבעטה מתוך הרחבה.
בדקה השמינית הגיעה ההזדמנות הראשונה של ישראל - ברקוביץ' העביר מסירה מדויקת לוואליד באדיר, שמתוך הרחבה בעט כדור חזק מעל לשער.
בדקה ה-15 נגע השוער הרוסי ניגמטולין בידו בכדור שהוחזר אליו על ידי ההגנה, והשופט שרק לבעיטה בלתי ישירה מתוך הרחבה. ברקוביץ' הסיט את הכדור לבנין, שמעשרים מטרים בעט כדור שטוח ומסוכן שנהדף על ידי השוער. הזדמנות נוספת נרשמה לישראל בדקה ה-20, לאחר שנמני בעט חזק מעל לשער. נמני היה גם זה ששלח כדור ארוך לבלילי בדקה ה-30, אולם החלוץ התל אביבי נכנס לרחבה ובעט חלש לידיים של ניגמטולין.
הרוסים שלטו ברוב שלבי המחצית, אולם למעט שתי ההזדמנויות בתחילת המשחק ובעיטה נוספת של סמרטין מעל למשקוף לקראת סיום המחצית, לא סוכן השער הישראלי באופן ממשי.
עם פתיחת המחצית השנייה נכנס למשחק אלכסנדר מוסטובוי, ובדקה ה-46, בנגיעה הראשונה שלו בכדור, כבש מחמישה מטרים שער שנפסל על ידי השופט בטענת נבדל. דקה מאוחר יותר הדף שביט אלימלך כדור מסוכן שנורה מעשרים מטרים. גם במחצית זו היו הרוסים אלו שהתקיפו רוב הזמן, כאשר ישראל מצליחה מדי פעם להגיע לרחבה הרוסית בהתקפות מתפרצות. הזדמנות נוספת, של אלייניצ'ב, שחדר לרחבה ובעט חזק מ-15 מטרים, נהדפה גם היא על ידי השוער הישראלי.
למעט ברקוביץ', שניסה מדי פעם להעמיד את שחקן ישראלי מול השער במסירת עומק, לא עשו הקישור וההתקפה מספיק ולא יזמו מהלכים שסיכנו את שער היריב. גם כניסתם של אלון חזן ויוסי בניון בדקה ה-66 (במקום באדיר ובלילי) לא הוסיפה מחץ לחלק הקדמי של הנבחרת. השליטה הרוסית נמשכה, ההגנה הישראלית המשיכה להפגין יציבות, עד שהגיע בוזניקין וטייל את דרכו אל שער הניצחון.
"עם קצת יותר אמונה יכולנו לכבוש במחצית הראשונה. הגענו למספר מצבים שלא ידענו לנצל", סיכם בנין. "כולנו החמצנו חלק ממשחקי ההכנה ואני מאמין שזה הסגל הסופי, פחות או יותר, לקראת הטורניר הקדם עולמי".

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
יכולת טובה בשער. שביט אלימלך
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אמיר שלח
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים