שתף קטע נבחר

זאבי: גם שיפור בבטחון לא יעזור השנה לענף התיירות

מנתוני משרד התיירות עולה, כי בתקופה שבין אוקטובר 2000 לפברואר 2001, ירד מספר התיירים ב-44% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה

שר התיירות, רחבעם זאבי, פנה אתמול (ד') לשר האוצר, סילבן שלום, וביקש דיון דחוף לגיבוש דרכי טיפול במשבר המתמשך בתיירות.
עם כניסתו לתפקיד ביקש זאבי מצוות משרדו לבצע הערכה מחודשת של מצב תעשיית התיירות לאור המשבר הבטחוני, תוך בחינת המנגנונים לסיוע ממשלתי שהועמדו לרשות הענף עד כה, והסיוע שיידרש לענף בהמשך.
מנתוני משרד התיירות עולה, כי בתקופה שבין אוקטובר 2000 לפברואר 2001, ירד מספר התיירים ב-44% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. המשמעות: הפסד של כ-3 מיליארד שקל, פיטורי 12 אלף עובדים בבתי-מלון ועוד כ-28 אלף עובדים מענף שירותי האירוח והאוכל.
זאבי אמר אתמול, כי בקשתו להערכה מחודשת של המשבר בתיירות והשפעותיו נובעת מכך שאין מדובר במשבר חולף, כפי שקיוו בתחילתו. "התמשכות המשבר נותנת את אותותיה בשטח, והשפעתה קריטית בעיסקי התיירות הקטנים והבינוניים", אמר זאבי, "לצערי, אני מעריך כי גם שיפור ניכר במצב הבטחוני לא יביא לשינוי משמעותי בהיקפי הפעילות של מגזר התיירות הנכנסת השנה".
שר התיירות מבקש, בין היתר, לבחון הארכה ברבעון נוסף של ההנחה בארנונה לבתי-מלון, וכן העמדת מנגנון פיצויים לעסקים בתיירות. זאת, לדברי זאבי, על-מנת לאפשר לענף התיירות להמשיך ולהתקיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
זאבי. מודאג
זום 77
תיירות בישראל. "השפעה קריטית"
מומלצים