שתף קטע נבחר

שרון: לא ננהל מו"מ תחת אש וטרור

ראש הממשלה אמר את הדברים בכנס של הליכוד להרמת כוסית לחג הפסח. ראש הממשלה התייחס בדבריו לביקורת שספג בדבר שליחותם של בנו, עומרי שרון, ויוסי גינוסר, לערפאת. בכנס הורגש חסרונו של נתניהו ופעיליו טוענים, שלא הוזמן על מנת ששרון לא יספוג קריאות "היידה ביבי"

ראש הממשלה, אריאל שרון, רמז אמש (יום ה'), כי ישראל אכן אחראית לחיסולו של פעיל הג'יהאד, איאד חרדאן. בנאום בפני חברי מרכז הליכוד אמר שרון: "לא על כל דבר אנחנו יכולים לספר, אבל דעו שהממשלה בראשותי תנהל מאבק עיקש בטרור. לפעמים נודיע שעשינו, לפעמים לא נודיע שעשינו, זה לא יהיה מאבק של תגובות".
שרון התייחס בדבריו להתקפות עליו, גם מצד חברי מפלגתו, בנושא פגישת בנו, עומרי שרון, ואיש העסקים יוסי גינוסר, עם ערפאת. "שיהיה ברור, אנחנו איננו מנהלים משא ומתן תחת אש וטרור, ולא ננהל כזה. אני הייתי זה שהטלתי על בני, עמרי, את המשימה לצאת אל ערפאת עצמו וגם לדבר עם הקרובים ביותר אליו. אני הייתי זה ששלחתי אותו ושלחתי אותו במשימה אחת בלבד, להעביר לערפאת מסר אחד בלבד: ישראל לא תנהל משא ומתן תחת איומים, תחת טרור ותחת אלימות. הדבר הזה היה חשוב מפני שערפאת עצמו לא סומך תמיד על הדיווחים שהוא מקבל ורציתי שהוא ישמע זאת ממקור ראשון. לידיעתכם, השיחות האלה, שלא היו בשום נושא מדיני, נעשו בידיעת כל הגורמים שהיו צריכים לדעת זאת".
באשר להצטרפותו של יוסי גינוסר לפגישה עם ערפאת, אמר שרון: "נכון, בנסיעה נלווה אליו (עומרי שרון) אדם נוסף, הוא איננו שליחי, אבל מישהו היה צריך להביא אותו בפעם הראשונה למקום. הדבר הזה נעשה, כי אעשה כל צעד שאני יכול לעשות, כדי להפחית סכנת אלימות וטרור, אנקוט בכל דרך לפי החוק, כמובן".
שר האוצר, סילבן שלום, הביע בדבריו במרכז ביקורת סמויה על השליחות לערפאת: "הודענו לפני הבחירות והתחייבנו, ואמר זאת ראש הממשלה בקול בהיר וצלול: לא ננהל משא ומתן תחת אש. על זה קיבלנו רוב, זה מה שהציבור רצה. הדרך היום שונה: אם בעבר כל הפעילות היתה תגובתית, היום היא יזומה, לפגוע במפגעים עוד לפני שהם מבצעים פיגועים וזה מה שמבחין בין ממשלת שרון לברק. בצד השני צריכים לדעת: אנחנו רוצים להוריד טרור, לעשות תיאום בטחוני, אבל אם הם יסלימו את המאבק, הם ישלמו מחיר כבד".

ערב בלי ביבי

בכנוס הליכוד בכפר המכביה נכחו מאות חברי מרכז, ראשי ערים, חברי כנסת ושרים מן הליכוד. היה זה האירוע הפוליטי הגדול ביותר בליכוד מאז הבחירות וחבר הליכוד, בנימין נתניהו, לא נכח בו. מלשכתו של נתניהו נמסר, כי ראש הממשלה לשעבר לא הוזמן לאירוע אולם, במצודת זאב טוענים, כי הזמנה נשלחה אל ביתו. "שרון לא רצה אותו כאן, כדי שלא יצעקו 'היידה ביבי', אבל אנחנו נחזיר מלחמה", אמר פעיל מרכזי במטהו של נתניהו.
נתניהו תכנן לכנס את פעיליו אמש להרמת כוסית נפרדת לפסח, אולם ביטל את תכניתו לאור הכינוס הגדול והרשמי של הליכוד. פעיליו טוענים שהכינוס בוטל, "כדי לא להעיב על שמחתו של ראש הממשלה הנבחר בכך, שכל אנשי הליכוד יגיעו לביתו וללשכתו של נתניהו ולא לכפר המכביה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
אריאל שרון. אני שלחתי את בני
דודו פריד
סילבן שלום. הבטחנו שלא ננהל מו"מ
זום 77
בנימין נתניהו. בלט בהיעדרו
זום 77
מומלצים