שתף קטע נבחר

עובדיה יוסף: צריך להשמיד את הערבים

פרסום ראשון ב-ynet: הרב יוסף אמר בדרשה שנשא כי "ה' ישיב לערבים גמולם בראשם, יאבד זרעם וישמידם ויכניעם ויאבד אותם מהעולם". הוא הוסיף כי "אסור לרחם עליהם, צריך לתת להם טילים על הכיף כיפאק, להשמיד אותם, רשעים ארורים אלה"

מדי שנה מספקות דרשות הרבנים החרדיים לקראת חג הפסח הזדמנות להצצה כיצד נבנית התודעה ההיסטורית של הפלגים השונים בעולם החרדי. תודעה היסטורית שבבסיסה הקביעה כי "בכול דור ודור עומדים עלינו לכלותינו" ואשר ממנה יונקים רבים בציבור החרדי את עמדותיהם האולטרא ימניות העכשוויות. הדרשות כוללות בעיקר סקירות היסטוריות נרחבות המיועדות להכנה נפשית של הקהל לקיום הציווי "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים... לא את אבותינו בלבד גאל הקדוש ברוך הוא אלא אף אותנו גאל עמהם".
מתוך שלל הדרשות שנישאו השבוע, בלטה שוב דרשתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. בדרשה, נחשפה בצורה בוטה במיוחד השקפתו בעניין הסכסוך היהודי - גויי, ובהקשר האקטואלי, עמדתו של מנהיג התנועה השלישית בגודלה בארץ, באשר לסיכסוך הישראלי ערבי.
ההשקפה שמשמעויותיה חורגות מתחום בית המדרש "יחווה דעת" בהר נוף שם ניתן השיעור, הבהירה שוב כי מי שבעבר נחשב לתקווה הגדולה של השמאל הישראלי, הוא בעל עמדות ימניות משהו, בלשון המעטה.
מנהיגה הרוחני של ש"ס העניק לשומעיו סקירה היסטורית של התלאות שעבר עם ישראל מאז יציאת מצרים. בדרשתו נסקרו פרעות ת"ח ות"ט, מאורעות תרפ"ט, מוראות השואה וזכרונות אישיים מבגדד ושימשו בערבוביה עם אירועי אינתיפדאת אל אקצה של חצי השנה האחרונה.
הרב עובדיה סיפר על מלחמת העולם השנייה כשהצבא הגרמני "הגיע לשערי אלכסנדריה, עוד מעט היה כובש את אלכסנדריה ומשם עולה לארץ ישראל. והרשעים הערבים ימח שמם וזכרם היו אומרים לנו 'עוד מעט יבואו אלה הגרמנים נחסל את כולכם וניקח את כל הרכוש שלכם'". הרב עובדיה הסביר כי העם היהודי ניצל מכליה בזכות העובדה ש"היטלר הזה, ה' נתן בלבו שיתעסק עם רוסיה, אחד חבט בשני. חבורה תחת חבורה. אם לא -היינו אבודים".
אחר כך ציטט מההגדה של פסח "לפיכך אנחנו חייבים להודות, להלל, לשבח" וביקש מקהל שומעיו "לומר את זה מעומק הלב" שכן "כמעט היינו הולכים חס וחלילה מהעולם והקב"ה שמר אותנו מכל משמר הפר עצת אויבנו".
בהקשר זה הזכיר הרב עובדיה את הערבים ואמר: "כן יעשה גם כן עם הערבים. יקלקל מחשבתם, ישיב להם גמולם בראשם, יאבד זרעם וישמידם ויכניעם ויאבד אותם מהעולם".
לאורך כל דרשתו ההיסטורית דבריו של הרב היו שזורים באמירות נוספות, קשות במיוחד נגד הערבים. כך למשל, בהתייחסו למאורעות תרפ"ט, אמר מנהיגה הרוחני של ש"ס: "אלה הערבים, בכיינים, רשעים ארורים. בבכיות שלהם כובשים אנשים, הורגים אנשים בבכיות שלהם. דמעות תנין, אסור לרחם עליהם". וכשסיפר על סיכסוך יהודי ערבי בבגדד תאר כיצד ערביי בגדד הפגינו נגד היהודים ואמר: "קמו למחרת, עשו איזה הפגנות. זה כוחם של הרשעים הערבים האלה. אסור לרחם עליהם, צריך לתת להם טילים על הכיף כיפאק, להשמיד אותם, רשעים ארורים אלה".

נטורי קרתא: לשים דגלי פלסטין על הבתים

מהקצה שני של העולם החרדי, בולט בהשקפתו כלפי הסכסוך היהודי ערבי, הפלג הקיצוני והקטן של נטורי קרתא. גם אצל נטורי קרתא השילוב של חג הפסח המתקרב עם אירועי התקופה האחרונה עורר חרדות ישנות. והמסקנות? הפוכות מאלו של הרב עובדיה יוסף: "לכרוע ברך אפים ארצה לפני הפלסטינים, לקבל עול שלטונם, להגביה דגלם דגל הפלסטיני מעל כל בית".
הקריאה הזו, לאנשי נטורי קרתא להניף את דגל פלסטין מעל בתיהם מופיעה בגיליון חג הפסח של ביטאונם "החומה". מתברר כי גם בפסח הזה אין שינוי בעמדת נטורי קרתא באשר לפיתרון הפוליטי הרצוי לעם היהודי ועדיין הם מטיפים לשוב לדרך הישנה של הקיום יהודי ולקבל מחדש את עול הגלותיות. זאת בדומה לתקופה בה "חיו אבותינו ורבותינו במנוחה ובהכנעה עם שכניהם הפלסטינים תושבי ארץ פאלאסטינא מאות בשנים". על פי נטורי קרתא, מי שהפרה את האידיליה בין היהודים לערבים זו התנועה הציונית ובמאמרים בביטאון מופיעה בהבלטה הקביעה כי "הערבים אינם נלחמים נגד היהודים באשר הם יהודים אלא נגד הציונים ועל מה שגרמה להם המדינה".
"החומה" גם מספק פירוט באשר למה שעוללו הציונים לערבים: "הציונים הצליחו בעזרת השטן ומלאך המוות לגרש באכזריות נוראה את הפלסטינים תושבי הארץ. בכפר דיע"ר יאסי"ן שחטו הסאדיסטים של הגנ"ה ולח"י עוללים ויונקים נשים וזקנים, כהנאצים באייראפע".

יציאת השבת

השבוע שלפני פסח, הוא שבוע "מעמד האשה" בעולם החרדי. בדרשות הרבנים ובערוצים החרדיים הפיראטיים לא הפסיקו להפציר בבעלים לשמוע בקול נשותיהם ו"לעשות ככל אשר תאמרנה". הרב עובדיה יוסף ניצל את חג החרות המתקרב כדי להבהיר כי "ברוך ה' היום הנשים הן בני חורין" ובאותה הזדמנות פסק כי יש לקצץ את ידו של מי שמכה את אשתו (כפי שפורסם לראשונה ב-ynet).
רק שדר אחד בערוץ "קול האמת" העז לפנות לנשים ולבקש:
"אני פונה לנשים, גדולי הרבנים פסקו: 'אבק זה לא חמץ והבעל והילדים זה לא קורבן פסח'".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו בכר
יוסף. טילים על הכיף כיפאק
צילום:דודו בכר
מומלצים