שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פאוול שוחח עם ערפאת ושרון
  שר החוץ המצרי עמרו מוסא כינה היום את מדיניות ישראל בשטחים "פרובוקטיבית" ואמר כי המשך מדיניות החיסולים תגרור תגובות נגד של הפלסטינים, מה שיקשה על יציאה ממעגל האלימות. ערפאת, שנפגש עם מובארק אמר: "מתנהלים מגעים כדי להביא להרגעת הרוחות"

  שר החוץ של מצרים, עמרו מוסא האשים היום (א') את ישראל באחריות לאלימות בשטחים. לדבריו, מדיניות החיסולים של ישראל תגרור תגובות נגד של הפלסטינים, מה שיקשה מאוד על היציאה ממעגל האלימות.
  מוסא כינה את מדיניות ישראל "פרובוקטיבית", ואמר כי ישראל אחראית להגברת המתיחות באזור. הוא אמר את הדברים בסיום פגישה בין יו"ר הרשות ערפאת לנשיא מצרים, חוסני מובראק.
  מוסא ציין כי מצרים ומדינות ערב ימשיכו לתמוך בפלסטינים. דברים אלה של מוסא הם גם תשובה לנזיפה שקיבלה מצרים והוא עצמו מהאמריקנים על שאינם עושים די כדי לשכנע את ערפאת להפסיק את האלימות.
  ערפאת נועד עם מובראק כדי לדון בתוצאות פגישת נשיא מצרים עם נשיא ארה"ב בוושינגטון בשבוע שעבר. מובראק, כמו גם מלך ירדן עבדאללה שגם הוא ביקר בשבוע החולף בארה"ב, פעלו בניסיון לשכנע את האמריקנים להזמין את ערפאת לפגישה עם הנשיא ג'ורג' בוש. ערפאת ומובראק דנו גם במצב בשטחים, ובמאמצים האירופיים להרגעת הרוחות. ערפאת עצמו, בשיחה עם מובראק ועם עיתונאים לאחר מכן, האשים את ישראל בהחרפת הסגר, בפגיעה במקומות הקדושים ובמניעת הגעת מזון ותרופות לשטחי הרשות. הוא ציין כי מתנהלים מגעים כדי להביא להרגעת הרוחות.
  מאוחר יותר שוחח ערפאת עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול. ערפאת דן עם פאוול בהתפתחויות המדיניות והצבאיות האחרונות. נביל אבו רודיינה, יועצו של ערפאת, אמר שהשיחה התקיימה במסגרת הקשר המתמשך והתיאום בין הממשל האמריקני והרשות הפלסטינית.
  פאוול שוחח גם עם ראש הממשלה, אריאל שרון, שאמר לו כי אין שינוי ממשי ברמת האלימות הפלסטינית בשטח, ולכן לא ניתן לחדש את המו"מ המדיני בין הצדדים.

  "האינתיפאדה תימשך עד לעצמאות"

  בסוף השבוע נפגש ערפאת עם שליח האיחוד האירופי לתהליך השלום, מיגל מורטינוס, ועם שליח מזכ"ל האו"ם לרשות, טיירה לארסן. ערפאת דן עם שני הנציגים ביוזמות השונות לחידוש ההידברות עם ישראל והפסקת האלימות. היום אמר סאיב עריקאת כי התוכנית היחידה שיש לרה"מ שרון היא התוכנית להרחבת ההתנחלויות.
  במקביל הודיעה הנהגת הרשות בסוף השבוע כי העם הפלסטיני מתכוון להמשיך בהתנגדותו לכיבוש. ההנהגה גינתה את המשך מדיניות החיסולים ופיתוח ההתנחלויות שלדעתה רק יחריפו את ההסלמה. ההנהגה גינתה גם את הסגר שישראל ממשיכה להטיל על השטחים, וכמו כן את התקפות ישראל נגד מוצבים של כוחות הביטחון הפלסטיניים.
  בהפגנה המונית שהתקיימה היום בעזה בהשתתפות בכירים ברשות, ביניהם מפקד מנגנון הביטחון המסכל בעזה, מוחמד דחלאן, הודיעו דוברים פלסטינים בכירים כי האינתיפאדה תימשך עד לעצמאות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מוסא. מדיניות החיסולים מוסיפה להסלמה
  צילום: איי פי
  צילום: איי אף פי
  ערפאת. ישראל מחריפה את הסגר
  צילום: איי אף פי
  מומלצים