שתף קטע נבחר

הרב עובדיה הבהיר שהתכוון "רק למחבלים"

בעקבות קריאתו של הרב עובדיה יוסף "לחסל את הערבים", שפורסמה לראשונה ב-ynet, הבהירה ש"ס כי הרב התכוון רק ל"מחבלים המסכנים את חיי אזרחי ישראל" ולא לכלל הציבור הערבי. בקטע נוסף, שלא פורסם, אמר הרב: "אם היה איזה שייח' - היה נרקב, היה הריח של הזוהמה שלו הולך עד סוף העולם". טומי לפיד: "הרב עובדיה הוא עב"מ"

דבריו של הרב עובדיה יוסף כנגד הערבים, שפורסמו לראשונה ביום שישי ב-ynet, עוררו גל של תגובות. במהלך החג, ביקר בבית הרב יו"ר הכנסת אברהם בורג, והרב הבהיר כי התכוון בדבריו למחבלים המסכנים את חייהם של אזרחי מדינת ישראל בלבד, ולא לכלל הציבור הערבי.
בשיעור שנתן בשבוע שעבר לקראת חג הפסח דיבר הרב עובדיה על הערבים, ואמר כי הקב"ה "יקלקל מחשבתם, ישיב להם גמולם בראשם, יאבד זרעם וישמידם ויכניעם ויאבד אותם מהעולם". עוד אמר הרב "אלה הערבים, בכיינים, רשעים ארורים. בבכיות שלהם כובשים אנשים, הורגים אנשים בבכיות שלהם. דמעות תנין, אסור לרחם עליהם", והוסיף כי "הפגנות. זה כוחם של הרשעים הערבים האלה. אסור לרחם עליהם, צריך לתת להם טילים על הכיף-כיפאק, להשמיד אותם, רשעים ארורים אלה".

ח"כ לפיד: הרב עובדיה הוא עב"מ

ח"כ יוסף (טומי) לפיד (שינוי) אמר בתגובה לדברים כי "הרב עובדיה הוא עב"מ שאפשר היה להתייחס אליו כאל עפיפון אילולא גרם נזקים בכל מקום שבו הוא עוקץ". לפיד הוסיף כי "התעמולה הערבית תעשה שימוש ארסי בדבריו המטופשים ואנחנו נתקשה להסביר לציבור בעולם הגדול שמנהיג רוחני יהודי מתבטא בצורה כזאת".
חבר מפלגתו של לפיד, ח"כ יוסי פריצקי, האשים את "ש"ס והעומד בראשה בגזענות השונאת כל מה שלא דומה לה. אם אתה לא גבר מזרחי, אתה שנוא". פריצקי הוסיף כי "לציניות של הרב עובדיה יוסף אין גבול, מצד אחד הוא מטיף למלחמה, מצד שני להשתמטות".
דובר ש"ס, איציק סודרי, אמר בתגובה לדברים כי "הרב התכוון רק למחבלים ורק טיפש יכול להעלות על דעתו שהרב עובדיה התכוון להרג של חפים מפשע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים