שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יוזמה מצרית חדשה לחידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים
  כך מדווחים העיתונים "אל חייאת" ו"א-שארק אל אווסט". על פי הדיווחים, מצרים ניהלה מגעים עם ישראל וארה"ב להורדת האלימות באזור והיוזמה המצרית לחידוש המו"מ תוצג בפני מועצת הביטחון של האו"ם

  העיתון "א-שארק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון כותב היום (ג') כי בביקורו בקהיר שלשום דן יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, בהצעה להפסקת אש בין ישראל והפלסטינים.
  על פי העיתון, מצרים ניהלה בימים האחרונים מגעים אינטנסיביים עם ישראל וארה"ב כדי להביא להרגעת הרוחות. במקביל, פועלת ארה"ב לחידוש הפגישות הבטחוניות בין הצדדים, לקראת החזרה למו"מ מדיני.
  בביקורו בקהיר אמר ערפאת כי הפלסטינים הבטיחו לארה"ב להביא לצמצום האלימות וכי הם מתכוונים לעמוד בהבטחתם לאמריקנים, בתנאי שגם הישראלים יעמדו בהתחייבויותיהם להפחית משמעותית את האלימות ולהקל על האוכלוסיה הפלסטינית.

  ערפאת נתן אור ירוק

  גם העיתון "אל חייאת" מפרסם היום כי ישנה יוזמה מצרית לחידוש המו"מ בין ישראל והפלסטינים. על פי העיתון, מצרים והליגה הערבית מגבשות יוזמה שתוצג למועצת הביטחון של האו"ם במטרה להבטיח הגנה בינלאומית לפלסטינים מבלי שהדבר יגרור וטו אמריקני. "אל חייאת" מדווח כי ערפאת נתן אור ירוק למובארק לקדם את היוזמה, שתהיה מבוססת על קריאה לשני הצדדים להפסיק את האלימות, למנוע הסלמה ולהביא לחידוש המו"מ.

  נביל שעת': פרס אמר שאינו מוסמך לקבל החלטות

  נושא המצב בשטחים יידון היום גם בפגישתו של מלך ירדן עבדאללה השני עם נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש בוושינגטון. בתוך כך, וככל הנראה לקראת אפשרות לחידוש המו"מ, אמר אתמול השר לתכנון בינלאומי ברשות, נביל שעת', כי ללא הגנה בינלאומית לפלסטינים לא יחודש המו"מ. לדבריו, נסיגת הטנקים הישראלים מהכניסות לערים הפלסטיניות והסרת הסגר אינם מספיקים לחידוש המו"מ. "יש להפסיק לחלוטין את הפעילות בהתנחלויות, יש להבטיח פיקוח בינלאומי בשטחים ויש להפסיק את הצעדים לייהוד ירושלים ולחזור למו"מ עם לוח זמנים ותוכנית עבודה ברורים".
  שעת' הוסיף כי במהלך הפגישה עם שר החוץ שמעון פרס בשבוע שעבר באתונה, ציין פרס כי הוא אינו מוסמך לקבל החלטות. למרות רצונם בתיאום מלא עם סוריה, שעת' אמר עוד כי הפלסטינים לא ישלבו את המו"מ עם ישראל עם המסלול הסורי.
  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי בשבועיים האחרונים מתנהלים מגעים אינטנסיביים ישירים בין הצדדים ובאמצעות מתווכים אירופים, אמריקנים וערבים להביא לרגיעה של השטח. המחלוקת העיקרית העומדת בפני חידוש ההידברות הרשמית היא, על פי המקורות, "ההתעקשות הישראלית על הפסקה מוחלטת של האלימות" והפלסטינים אינם מוכנים לכך. על פי המקורות, ישראל מתחילה להתרכך בסוגיה זו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים