שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון בראיון ל"הארץ": דעתי בעניין ירדן כפלסטין השתנתה
  ראש הממשלה מצהיר: אני את השקפותי לא שיניתי. הדבר היחיד שהשתנה הוא דעתי בעניין ירדן כפלסטין. וגם זאת פשוט מפני שנוצרה כאן עובדה. הרי אף פעם לא התכוונתי שיהיו שתי מדינות פלסטיניות. לדבריו: אינני רואה סיבה לפנות יישובים כלשהם

  ראש הממשלה, אריאל שרון, אומר בראיון לכתב "הארץ" ארי שביט כי אין בכוונתו לפנות התנחלויות "בשום פנים ואופן", גם לא במסגרת הסכם אי-לוחמה. הראיון המלא יתפרסם במוסף "הארץ" בסוף השבוע. "אינני רואה סיבה לפנות יישובים כלשהם. הלא כל זמן שאין שלום, ממילא אנחנו יושבים שם. ואם ברבות הימים, בעזרת השם, יהיה שלום, ודאי אין מניעה שהם יישבו שם"" דברי שרון.
  ראש הממשלה הוסיף: "האם אפשר לוותר היום על השליטה באקוויפר ההר המספק שליש מהמים שלנו? האם אפשר לוותר על אזור החיץ בבקעת הירדן? הרי לא במקרה היישובים יושבים במקום שהם יושבים. הם שומרים גם על ערש היוולדו של העם היהודי וגם מעניקים לנו עומק אסטרטגי החיוני לקיומנו".
  שרון אמר גם כי "אין לנו זכות לוותר בירושלים. פשוט אין לנו זכות". במקרה של הסכם עם הסורים, קבע שרון, "אנחנו לא יכולים לרדת מרמת הגולן". לדעתו, נסיגה מהגולן או מבקעת הירדן יש בה משום "סכנת קיום ממשית".

  כיצד תגיב אם ערפאת יכריז על מדינה באורח חד-צדדי?

  "ראשית, הייתי מייעץ לו לא לעשות זאת. זו תהיה טעות חמורה מצדו. גם לממשלה קודמת, שהייתי חבר בה, וגם לממשלה בראשות ברק, היתה עמדה ברורה בנושא הזה. עמדה שמחייבת אותנו לשורה של צעדים כדי להחזיק בידינו את האזורים החיוניים לנו".

  במקרה כזה תספח התנחלויות ואזורי ביטחון?

  "בהחלט. כל מה שצריך. לכן אני מייעץ להם לא לעשות זאת. זו תהיה טעות".

  האם יש שרון חדש אידיאולוגית?

  "אני את השקפותי לא שיניתי. הדבר היחיד שהשתנה הוא דעתי בעניין ירדן כפלסטין. וגם זאת פשוט מפני שנוצרה כאן עובדה. הרי אף פעם לא התכוונתי שיהיו שתי מדינות פלסטיניות. זה השינוי היחיד שחל בעמדותי".
  "

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודו פריד
  שינה את דעותיו? אריאל שרון
  צילום: דודו פריד
  מומלצים