שתף קטע נבחר

מבחן ראשון לשלמה שרף וגיא לוי

שרף מנסה ליישם במכבי תל אביב את שיטת המשחק של הנבחרת, בינתיים לא בהצלחה יתרה. הפועל חיפה לא הרשימה מול עירוני ראשון לציון, אבל במחצית השנייה התברר שהיא התגברה על טראומת הנטישה של ג'ובאני רוסו. ביום שבת (18:50, שידור ישיר בערוץ הספורט) ליגת העל תחגוג מפגש צמרת ראשון בקרית אליעזר

במהלך הפגרה הורידה הפועל חיפה פרופיל. ההצהרות על הקטנת התקציב והחתמת מאמן צעיר הביאו לרמת ציפיות נמוכה מהקבוצה, שרק לפני שנתיים חגגה את האליפות הראשונה. למרות זאת נראה כי גם השנה תאייש חיפה את צמרת הטבלה. נכון שהמשחק מול עירוני ראשון לציון לא מהווה אינדיקציה, אבל גם בו ניתן היה לראות ניצנים של משחק קבוצתי, בהנהגת חמשת הזרים. בנוסף, קבוצה שיכולה להרשות לעצמה את עמיר תורג'מן על הספסל, היא קבוצה שהתגברה על טראומת עזיבתו של ג'ובאני רוסו.
מכבי תל אביב תתייצב למשחק נגד הפועל חיפה עם ארבעה שחקנים שהציגו משחק טוב מול נבחרת רוסיה. גדי ברומר השתיק את כל הידענים שהעבירו ביקורת, אמיר שלח היה יציב כהרגלו, טל בנין דאג לחלק האחורי של הקישור ואבי נמני היה אחראי למהלכים היותר יצירתיים של ישראל בהתקפה. למרות זאת היכולת הטובה מול רוסיה לא מלמדת על היכולת של השחקנים בליגה. מול בני יהודה הציגה מכבי משחק נטול השראה והתלהבות, תוסיפו לזה את גורם העייפות ממשחק הנבחרת ומכבי איבדה את היתרון היחסי. שרף יכול רק לקוות כי לאחר גל הפרסומים על מקסים בוזניקין, הרכש היקר שלו, מהו קודרו, יתחיל לפרוע את השטרות. בשבוע שעבר הטיל החלוץ הבוסני את האחריות ליכולתו החלשה על מזג האוויר החם ובמכבי מקווים כי לאחר המשחק בשבת קודרו כבר לא יצטרך למצוא תירוצים.

שלמה שרף מול גיא לוי

נראה כי המפגש בין השתיים מספק את המצ'-אפ הראשון של העונה - שלמה שרף מול גיא לוי. שרף המנוסה, שהבטיח "לצבוע את הליגה בצהוב", הביא למכבי את שיטת המשחק של נבחרת ישראל, בינתיים לא בהצלחה יתרה. מכבי שיחקה עם שלושה בלמים, שני מגינים תוקפים, ארבעה קשרים וחלוץ אחד, כאשר היא לוחצת בעיקר דרך האגפים ומנצלת את היכולת של נמני ובנין לבעוט מטווחים רחוקים. חיפה גם תצטרך להיזהר מהפריצות של יוזף וולאחוביץ' וכפיר אדרי, אך הסך הכל של מכבי בשבת מול בני יהודה, היה מאכזב.
גיא לוי שהגיע להפועל חיפה, קיבל כנתון את עזיבתו של ג'ובאני רוסו - השחקן שבעצם היה הקישור של הפועל חיפה בשנים האחרונות. לוי הביא לקישור שלושה זרים חדשים: אולג יילשב, מינטואן אלין ומיכאל אניצ'יץ', שבשבת כבר גילו ניצנים של משחק קבוצתי, ראיה לעבודה הטובה של לוי בפגרה. בדומה למכבי תל אביב, גם חיפה מתבססת על פריצות מהאגפים. בניצחון על עירוני ראשל"צ שני שערים הושגו דרך האגפים, בראשון הגביה אוליאנוב מימין ו-ויקטור פאצ'ה סיים בנגיחה, בשני היה זה אניצי'ץ' שמצא את עופר טלקר ברחבה.
מעניין גם יהיה להשוות בין הביצועים של אדם וזר בין הקורות לביצועים המוכרים של דודו אוואט ובין רן בן-שמעון לגדי ברומר, שתפס את מקומו של בן-שמעון בהרכב הנבחרת.

סטטיסטיקה

ניסיון העבר מלמד שהפועל חיפה מתקשה במשחקים מול מכבי תל אביב. מאז שנת 1954 נפגשו השתיים 71 פעמים - 31 פעמים ניצחה תל אביב, רק 20 משחקים הסתיימו לטובתה של חיפה. אם מכבי תצליח לכבוש בשבת זה יהיה השער המאה לזכותה, הפועל הבקיעה עד עתה 67 שערים בלבד במפגשים בין השתיים. בעונה שעברה היתה ידה של מכבי תל אביב על העליונה, היא ניצחה בשני מפגשים ומשחק שלישי הסתיים בתיקו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרף. הביא את שיטת המשחק של הנבחרת למכבי
ארכיון ידיעות אחרונות
לוי. קישור חדש
ארכיון ידיעות אחרונות
ברומר. עייפות מרוסיה
ארכיון ידיעות אחרונות
בן שמעון. להוכיח לנילסן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים