שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאמץ ירדני להביא לחידוש המו"מ
  שר החוץ הירדני נפגש היום עם ערפאת, כדי לקדם את היוזמה הירדנית מצרית לחידוש המו"מ המדיני. הפלסטינים: "ישראל תנסה להכשיל גם את היוזמה הזו"

  יו"ר הרשות יאסר עראפת נפגש היום (ה') ברמאללה עם שר החוץ הירדני עבד אל אילא חטיב. שר החוץ הירדני דן עם ערפאת ביוזמה הירדנית מצרית לחידוש המו"מ המדיני ביטחוני בין ישראל והפלסטינים.
  שר החוץ הירדני עידכן את ערפאת גם בשיחות שקיים מלך ירדן עבדאללה בארה"ב עם הנשיא ג'ורג' בוש ובכירי הממשל האמריקנים. בפגישות בארה"ב ביקש עבדאללה מבוש ומאנשיו לקבל לביקור רשמי את ערפאת.
  היוזמה הירדנית מצרית כוללת את יישום ההבנות הביטחוניות של שארם א-שייח, הפסקה מוחלטת של ההתנחליות, יישום ההסכמים החתומים וחידוש המו"מ על הסדר הקבע וסיומו תוך שישה חודשים מרגע חידושו. זאת, תוך לקיחה בחשבון של מה שהושג בשיחות בין הצדדים בקמפ דייויד, בטאבה, ובשארם א-שייח.
  העיתון אל-חייאת כותב כי חטיב יציג בפגישתו עם שר החוץ שמעון פרס את השינויים שהוכנסו ליוזמה, על פי ההערות שהעבירו הישראלים ליוזמה. אולם מקורות פלסטיניים אומרים ל-ynet כי "אין ספק כי כפי שהכשילה ישראל את כל היוזמות בעבר גם הפעם לא מראים הישראלים שום סימן לרצון לחזור לשולחן המו"מ". לדבריהם, "היוזמה הזו תוכשל על ידי הישראלים שמונחים על ידי הרצון להמשיך ולהסלים את האלימות ואת הסבל של הפלסטינים כדי להכניע אותם צבאית ולכפות עליהם הסדרים מדיניים".
  דוברים פלסטיניים מכחישים כי בין האפשרויות שעולות הן קבלה של הצעתו של שרון להסדר ביניים ארוך טווח. לדברי הפלסטינים, ההחלטה הפלסטינית היא לדחות בתוקף את הרעיון, שנתפס כניסיון ישראלי למשוך זמן וכדי להגיע להסדר שישאיר את סוגיות ירושלים והפליטים בלתי פתורות. "לזה לא נסכים", אומרים בכירים פלסטינים.
  ברשות הפלסטינית עדיין מכחישים ידיעות כי מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, אבו מאזן, קיים שיחות מדיניות בארה"ב. הפלסטינים אומרים כי אבו מאזן כלל לא היה בארה"ב בתקופה האחרונה.
  הפלסטינים גם מטילים בינתיים איפול לגבי האפשרות שיו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, ייפגש בימים הקרובים עם שר החוץ שמעון פרס לדיון באפשרות חידוש השיחות המדיניות.
  אבו עלא והפלסטינים מבקשים שהבסיס לחידוש השיחות המדיניות יהיה הכרה ישראלית בעקרונות תהליך השלום כפי שהוחלטו במדריד והכרה בהחלטות הבינלאומיות וכן הכרזה ישראלית על הפסקת החיסולים והפסקת הפעילות בהתנחלויות. בנוסף, הם דורשים הקלה משמעותית בסגר, שחרור הכספים המגיעים לרשות ושאותם מקפיאה ישראל ואשר לדעת הפלסטינים מגיעים ל- 650 מיליון דולר וכן נסיגת הטנקים הישראלים והכוחות הישראלים לעמדות שהחזיקו לפני פרוץ האינתיאפדה.
  ל-ynet נודע כי נציגים אירופיים ובמיוחד טרייה לארסן, שליח מזכ"ל האו"ם לרשות הפלסטינית, ממשיכים במאמציהם להביא לרגיעה של השטח ולחידוש ההידברות המדינית בין הצדדים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום:רויטרס
  ערפאת. פגישה עם שר החוץ הירדני
  צילום:רויטרס
  צילום ערוץ 1
  פרס. "השינויים שהוכנסו ליוזממה"
  צילום ערוץ 1
  מומלצים