שתף קטע נבחר

פורק אוהל המחאה למען אנשי המילואים

חברי תנועת התעוררות וחברי התאחדות הסטודנטים קיבלו הרבה מאוד התחייבויות מאישי ציבור, שהבטיחו לקדם את מאבקם למען המשרתים במילואים. ביום שני הקרוב יתקיים בכנסת דיון מיוחד בנושא

חברי תנועת התעוררות פירקו היום (ה') את אוהל המחאה שהקימו ברכבת צפון בתל אביב. אולם חברי התנועה מבטיחים כי בכך לא תם מאבקם למען אנשי המילואים.
אנשי התעוררות וחברי התאחדות הסטודנטים, הנוטלים גם הם חלק מרכזי במאבק, דרשו שלא להגדיל את מספר ימי המילואים, לא להעלות את גיל סיום השירות, להיטיב כספית עם משרתי המילואים, להעניק מועדי ג' לסטודנטים שהיו במילואים כשהתקיימו בחינות במועד ב' ולהעניק לאנשי המילואים הטבות בתשלומי ארנונה ומיסים.
מובילי המאבק קיבלו בימים האחרונים הרבה מאוד הבטחות מנבחרי הציבור. שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הביע תמיכה במאבק והודיע, כי מינה את סגניתו, ח"כ דליה רבין פילוסוף, לאחראית לעניין שירות המילואים. שרת החינוך, לימור ליבנת, הבטיחה כי כבר בשבוע הבא תכנס את ראשי האוניברסיטאות לדיון בהקלות שינתנו לסטודנטים המשרתים במילואים. מזכיר הממשלה, גדעון סער, הבטיח לסטודנטים, כי ראש הממשלה יעמיד את עניינם בראש סולם העדיפויות, ומלשכת ראש הממשלה נמסר לאנשי התעוררות, כי הנושא יעלה לדיון בישיבת הממשלה הקרובה ביום שני. יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הבטיח לקיים דיון פגרה מיוחד באותו יום במליאה.
"אנחנו לא מוכנים לשמוע יותר הבטחות והצהרות ולא מעוניינים יותר בהצעות חוק. יש כבר הצעת חוק ממשלתית מוכנה של ועדת וילנאי וכל מה שנותר הוא לדחוף אותה קדימה", אמר בועז נול, יו"ר התעוררות. הממשלה הקודמת דחתה את הצעות ועדת וילנאי, בשל סירובו של האוצר לממנה.
"אנחנו מצפים שעד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל השנה, שזה מועד סמלי וראוי, יטופל הנושא ברצינות ונראה התקדמות. כמו ששרון הצליח תוך זמן קצר להעביר חוק ביזיוני כמו הארכת הוראת השעה, שנותנת פטורים של שנתיים לבחורי ישיבות, וכמו שתוך ימים הצליחו לשנות את שיטת הבחירות, כך צריך להיות הטיפול גם בנושא הזה", אמר נול.
יו"ר התאחדות הסטודנטים, גיא קלנר, אמר: "ירינו השבוע את יריית הפתיחה למאבק. ביום שני בשבוע הבא נפגין מול הכנסת בזמן הדיון המיוחד בנושא. אם העניין לא יובא לדיון, כפי שהובטח לנו, זה יהיה ביזיון של ממש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
בועז נול. לא מעוניין בהבטחות
שאולי שם טוב
מומלצים