שתף קטע נבחר

אליק רון ביקש להאריך את כהונתו בשנה נוספת

מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, שנשמעו טענות רבות על תפקודו במהומות אוקטובר, מבקש להישאר במדים כל עוד ועדת אור ממשיכה בדיוניה. ח"כ מוחמד ברכה: "מדובר בפרובוקציה". המשרד לביטחון פנים: "השר אינו עוסק בסוגייה זו כלל"

נשקלת אפשרות להאריך את כהונתו של מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, ניצב אליק רון, בשנה נוספת. כך פורסם אמש בערוץ 2. רון, שנשמעו טענות רבות על תפקודו במהומות אוקטובר, היה אמור לצאת לחופשת לימודים בחודש יוני.
מקורביו של רון מסרו כי הוא מבקש להאריך את כהונתו משום שוועדת אור טרם הגישה את מסקנותיה, והוא מעדיף להישאר במדים, כל עוד הוועדה ממשיכה את דיוניה.
השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, שוקלים את בקשתו של רון. אהרונישקי, שנשאל אתמול על הנושא, לא אישר ולא הכחיש את הידיעה. מלשכתו של השר לביטחון פנים נמסר כי "השר אינן עוסק בסוגייה זו כלל. הוא עדיין עוסק בפגישות כדי ללמוד את תפקידו".
מקורביו של מפקד המחוז הצפוני אמרו כי הבעיה העיקרית המסתמנת כעת היא לאיזה תפקיד ימונה ניצב יעקב בורובסקי, שהיה אמור להתחיל לבצע חפיפה עם ניצב רון כבר בתחילת החודש הבא.
ראשי המגזר הערבי האשימו את רון באחריות למותם של 13 ערבים ישראלים במהומות אוקטובר ודרשו לפטרו. צלף מיחידת הימ"מ, המכונה א', העיד בוועדת אור שרון הורה לצלפי הימ"מ לירות אש חיה לעבר המפגינים שמסכנים את חייהם של השוטרים.

"הוא היה צריך לעמוד לדין על גזענות"

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר אמש כי יפעל משפטית ופרלמנטרית כדי לסכל כל כוונה להאריך את כהונתו של ניצב אליק רון, משום שלדבריו, מדובר בקריאת תיגר על אזרחיה הערביים של מדינת ישראל. "מדובר בפרובוקציה שתהפוך את ישראל למדינת משטרה. זהו ניסיון לעקוף את מסקנות ועדת אור עוד בטרם הוסקו", אמר ברכה.
ח"כ עזמי בשארה אמר כי אם תוארך כהונתו של אליק רון, מדובר בסטירת לחי לדמוקרטיה, לאוכלוסיה הערבית ולשלטון החוק: "אם האיש הזה לא היה במדים, הוא היה צריך לעמוד לדין על גזענות, על נשיאה באחריות למותם של 13 אזרחים, ועל ליבוי האלימות המשטרתית נגד האוכלוסיה הערבית".
ח"כ בשארה הוסיף: "מדובר בקצין הפוליטי ביותר במשטרת ישראל, שתלמידו הוא גיא רייף מתחנת משגב. אם השר לנדאו יאריך את כהונתו, לא אופתע, שהרי מראש מינו את התייש לגנן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
אליק רון. הורה לירות אש חיה
זום 77
מומלצים