שתף קטע נבחר

רוצים את נתניהו "בחסות האווזים"

באריאל התכנסו אמש פעילי ליכוד תומכי ביבי ושיחררו קיטור נגד מיכאל איתן, "החתרנים בליכוד", דוד לוי, התקשורת והממשלה. כמה בדיוק הגיעו? בואו נאמר שיש לנתניהו סיבה לדאגה...

מלחמות היהודים בליכוד ממשיכות. מכתבו של ח"כ מיקי איתן, הקורא לנתניהו שלא להתמודד על ראשות המפלגה, עורר סערה בכוס תה במצודת זאב. אבל דווקא במצודה לא נמצא כמעט אף אחד שייצא להגנתו של נתניהו.
אמנם יו"ר הליכוד אריק שרון אמר כי ישמח אם נתניהו יתמודד מולו בפריימריז וקרא לסיום המאבקים הפנימיים בליכוד, אך את העבודה העיקרית בהגנתו של נתניהו עשו דווקא פעילים אנונימיים יחסית, איש העסקים רוני מאנה, וח"כ איווט ליברמן מנכ"ל משרד ראש הממשלה משכבר הימים.
ליברמן החבר באיחוד הלאומי-ישראל ביתנו שיגר מכתב לחברי מרכז הליכוד רווי במליצות ז'בוטינסקאיות, בו הוא קורא לחברים להפסיק להילחם האחד בשני ולהתייצב לדגל מאחורי נתניהו.
"במקום לעסוק במשימה הלאומית החשובה של הפלת ממשלת ברק", כותב ליברמן, "עוסק חלק מהנהגת הליכוד בשאלה איך חוסמים את שובו של נתניהו. במקום לרכז מאמץ צודק ונכון בשינוי סדר העדיפויות במדינה, מתעסקים כל העת בסדר המקומות במפלגה. הציבור רואה ומבין: אם הם לא מסוגלים להסתדר בינם לבין עצמם, איך הם יוכלו להנהיג מדינה?".
ובמקביל כינס יו"ר הפורום למען נתניהו חיים כהן כנס תמיכה באריאל. כהן אמנם ביקר את התקשורת על יחסה לנתניהו, אך מזמן לא נעשו כ"כ הרבה פרומואים בתקשורת לארוע כ"כ מצומצם. למרות הדשא הירוק בחצר הפסטורלית באריאל, דובר במפגש בעיקר על חיסול חשבונות. "עם מיקי איתן" אמרו במפגש "יתחשבנו כבר בפריימריז". ואילו חיים כהן אמר כי אם יהיה מישהו בפרקליטות שיחליט החלטה שגויה בעניין נתניהו אז הוא ישלם את המחיר אחרי הבחירות הבאות.
גם התקשורת לא יצאה שם נקיה "במשרד ראש הממשלה יושבת קבוצה של אנשים", אמר כהן, "שעסוקה בלמנוע את חזרת נתניהו. בכל יום הם מכתיבים לעיתונאים שמשתפים פעולה חומרים שמטרתם היחידה היא למנוע מנתניהו לשוב".
העיתונאים, לדברי כהן, מתעלמים מחומרים שפעילי נתניהו מעבירים אליהם ועסוקים במלחמת חורמה נגד ראש הממשלה לשעבר. גם דוד לוי לא יצא זכאי מהמפגש באריאל. עליו נאמר שם כי הליכוד לא מעוניין בחזרתו. "לוי תמיד פעל רק לטובתו האישית ולא רק לטובת הליכוד - אנחנו לא צריכים אנשים כאלה" אמרו במפגש.
רון נחמן, ראש עיריית אריאל, לא טמן גם הוא את ידו בצלחת והאשים חברים בליכוד כי הם חתרנים, "אותם אנשים שתוקעים סכינים בגב וחוץ מלסכסך לא עושים כלום", אומר לחמן, "מאז הבחירות כמעט אף חבר כנסת של הליכוד לא היה פה באריאל ואילו חצי מהממשלה ביקרה כאן".
ומסביב לנחמן ולשאר הדוברים בכנס התנופפו דגלים בהם מצוייר נתניהו בפנים מלאות הדר ז'בוטינסקאי ובתחתית הדגל נכתב "בחסות מסעדת האווזים", שמשון דרעי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זלינגר
רוצים את ביבי. הכנס באריאל
צילום: יוסי זלינגר
מומלצים