שתף קטע נבחר

היועץ: שיגור עומרי שרון לערפאת - 'דבר שלא ייעשה'

רובינשטיין הגיב בחריפות בעקבות הידיעה ב"הארץ" לפיה נפגש בנו של שרון שוב עם ערפאת - למרות מורת רוחו מכך. ח"כ רן כהן ממרצ, דרש לזמן את עומרי שרון לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כדי שידווח על שיחותיו עם יו"ר הרשות. גם בליכוד ובימין מבקרים את השליחות "תחת אש"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מתח אתמול (א') ביקורת חריפה על ראש הממשלה אריאל שרון, על ששלח בשנית את בנו , עומרי שרון, לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת.
רובינשטיין אמר: "זה דבר שלא יעשה, דעתי בנושא ידועה לו (לשרון) משכבר. שיגור בן משפחה לשיחות ממלכתית אינו מתחבר למדינה מתוקנת, ולתרבות השלטונית שאנחנו כל כך מנסים לפתח במדינת ישראל. כמו שאי אפשר להעסיק בן משפחה כעובד, לדעתי אי אפשר לשלוח אותו גם לשליחות ממלכתית. אי אפשר לעשות את זה משל היה הממשל עניין פרטי. אני בטוח שראש הממשלה יוכל למצוא אנשים שיש לו בהם אמון מלא, למלא את השליחות".
רובינשטיין אמר את הדברים בבית המשפט העליון, בתום טקס פרידה שנערך לשופט יצחק זמיר הפורש לגמלאות. היועץ הבהיר כי כבר שלח לשרון חוות דעת בנושא לפני עשרה ימים. רובינשטיין אף שוחח בעניין עם היועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה.
גם במערכת הפוליטית סערו הרוחות: ח"כ רן כהן ממרצ, חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, פנה ליו"ר הוועדה, ח"כ דן מרידור, בדרישה לזמן לוועדה בדחיפות את בנו של ראש הממשלה, עומרי שרון, כדי שזה ידווח לוועדה על הנושאים שעלו לדיון בפגישותיו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, ערפאת.
דרישתו של ח"כ כהן באה בעקבות דברים שפורסמו הבוקר בעיתון "הארץ", לפיהם נפגש עומרי שרון שוב עם ערפאת בשבוע שעבר. על פי הפרסום, בפגישה לקח חלק גם ראש השב"כ, אבי דיכטר. פגישה זו נעשתה למרות חוות דעת שלילית בנושא של היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.
ח"כ כהן אמר, כי "ברור בעליל שראש הממשלה לא אמר אמת, כשהודיע שבנו נפגש עם ערפאת רק כדי להעביר את המסר שלא יהיה משא ומתן תחת אש, וכי יש חשיבות שוועדת החוץ והביטחון תקבל דיווח מדויק ומהימן על טיבו של המשא ומתן המדיני שמתקיים תחת אש".
גם בימין ובליכוד תוקפים את ראש הממשלה: ח"כ יובל שטייניץ מהליכוד אמר, כי הוא פוסל את המגעים עם ערפאת כל עוד נמשכת האש והוסיף, כי "המשא ומתן הזה, שלא ברור לי טיבו, סותר את העיקרון הזה".
ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי ציין, כי בפגישה שלו ושל חברי סיעתו עם ראש הממשלה לפני מספר ימים, התחייב שרון באופן ברור, שלא ינוהל משא ומתן תחת אש באמצעות שליח, ולכן תמוה בעיניו ביקורו של עומרי שרון אצל ערפאת. הנדל עתר בזמנו לבג"צ בזמן ממשלת ברק כנגד שליחות יוסי גינוסר, איש העסקים בו בחרו מספר ראשי ממשלות לתווך בין ישראל לפלסטינים.
לעומתם סגנית שר הבטחון, דליה רבין פילוסוף, אמרה כי היא דוקא שמחה על נסיעת שרון הבן לערפאת, מאחר וכל מגע עם הרשות הפלסטינית חיובי בעיניה.
שר המשפטים לשעבר יוסי ביילין קרא לשרי מפלגת העבודה לדרוש מראש הממשלה לכבד את הכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה ולהימנע מלשלוח את בנו עומרי לשליחויות מדיניות. "אילו היו שרי העבודה באופוזיציה, איש מהם לא היה עובר לסדר היום על פגיעה בוטה כל כך בשלטון החוק ועל סטירת לחי לאיש שמופקד על תקינותו של הממשל", אמר ביילין.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
עומרי שרון. פגישה שנייה
צילום דודו פריד
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. לא במדינה מתוקנת
צילום: גלי תיבון
מומלצים