שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מגעים מדינים ביטחוניים צפויים היום
  שר החוץ הירדני, שינסה לשכנע את ישראל לאמץ את יוזמת התיווך של ירדן ומצרים

  המגעים הביטחוניים-מדיניים תופסים תאוצה: ראשי מערכות הביטחון של ישראל והפלסטינים צפויים להיפגש היום (ב') במחסום ארז או בבית השגריר האמריקני בהרצליה.
  בנוסף, שר החוץ הירדני, עבד אל אילה חטיב, ייפגש היום עם ראש הממשלה אריאל שרון ושר החוץ שמעון פרס. שר החוץ הירדני צפוי להציג לצדדים את הנוסחאות החדשות שגיבשו ירדן ומצרים, בניסיון להביא להפסקת האלימות וחידוש המו"מ.
  ייתכן כי היוזמה המצרית-ירדנית תעלה לדיון גם בישיבת הממשלה שתתכנס הבוקר בירושלים. אמש נפגשו שרי הקבינט הביטחוני, בראשות ראש הממשלה אריאל שרון, לדיון ממושך במצב הביטחוני. בדיון השתתפו גם ראשי מערכת הביטחון.
  מקור פלסטיני אומר ל-YNET כי בנוסף לעניין הפלסטיני צפוי שר החוץ הירדני להעביר מסרים גם בנוגע לתחומים אחרים בתהליך השלום, ככל הנראה במישור הסורי.
  יאסר ערפאת צפוי להיפגש היום עם מלך ירדן, עבדאללה השני. ערפאת ועבדאללה ידונו ביוזמה המצרית-ירדנית ובתוצאות ביקורו האחרון של המלך בארה"ב. ערפאת צפוי להיפגש היום או מחר גם עם נשיא מצרים חוסני מובארק.
  שר החוץ המצרי, עמרו מוסא, אמר אמש כי מצרים וירדן פועלות בניסיון להביא להרגעת הרוחות בשטחים. מוסא אמר כי מצרים לא תכפה דבר על הפלסטינים. לדבריו, על ישראל להפסיק את פעילות הבנייה בהתנחלויות, פעילות שהוא כינה "פרובוקטיבית". מוסא הוסיף כי הצעותיו של שרון לפתרון הבעיות המדיניות אינן יכולות לשמש כנקודת פתיחה במו"מ רציני.

  הפתרון: הבנות שארם א-שייח'

  הפלסטינים אינם אופטימיים ביחס לאפשרות שישראל תקבל את היוזמה. הבכיר הפלסטיני טייב עבד אל רחים קרא אמש לישראל שלא להכשיל אותה, וציין כי הרשות הפלסטינית תומכת ביוזמה המתבססת על עקרונות תהליך השלום והבנות שארם א-שייח'.
  מקורות פלסטינים הסבירו כי הישראלים מבקשים לחדש את המו"מ מ"נקודת האפס", בעוד שהפלסטינים רוצים שהשיחות יתחדשו על בסיס ההבנות שהושגו בשארם א' שייח'. בכיר פלסטיני אמר כי שר החוץ האמריקני קולין פאוול הבהיר לפלסטינים שהשיחות לא יכולות להתחדש מהמקום שבו הופסקו עם ממשלת ברק, אך גם לא מנקודת האפס. "לכן שארם א-שייח' היא נקודת פתיחה טובה", אמר הגורם הפלסטיני.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ייפגש עם שר החוץ הירדני. שרון
  צילום: סיגמה
  ייפגש עם ערפאת. עבדאללה
  צילום: סיגמה
  מומלצים