שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשן סורי: לא נמהר להגיב
  ראש ממשלת לבנון: זו תוקפנות חמורה. מומחה צבאי סורי: "על העולם הערבי להגיב בחומרה על צעדיה של ישראל"

  פרשן סורי בכיר אומר הבוקר (יום ב') כי פעולת ישראל נגד הכוחות הסוריים לא נועדה להעברת מסר כלשהו, אלא היא ביטוי לתוקפנות הישראלית ולתוקפנותה של ממשלת שרון. ישראל, הוא אומר, שאבה עידוד משתיקת האו"ם והקהילה הבינלאומית, בנוגע לפשעיה נגד הפלסטינים.
  כמו כן אומר הפרשן כי לא צפויה תגובה סורית מהירה והשתיקה הסורית אינה מעידה על הצלחת נסיון ההפחדה הישראלי. לדבריו, מסריה של ישראל לא מרתיעים את סוריה ונסיגת צה"ל מלבנון בשנה שעברה היתה התשובה הסורית לכל המסרים שישראל שלחה ב-25 השנה האחרונות.
  נשיא לבנון, אמיל לאחוד, אמר כי ישראל נושאת באחריות לתוצאות המסוכנות של ההתקפה על הכוחות הסוריים. לאחוד הזהיר מפני עימות כולל באזור בעקבות ההתקפה.
  את הדברים אמר לאחוד בסיום שיחה טלפונית שקיים עם נשיא סוריה בשאר אסד, במהלכה שלח לאחוד את תנחומיו לעם הסורי ולמשפחות שלושת החיילים שנהרגו בהתקפה. התקשורת הערבית שדיווחה על שיחת הטלפון לא העבירה תגובה כלשהי מצד אסד.
  ראש ממשלת לבנון, רפיק אל חרירי, אמר כי "לבנון מגנה את התוקפנות הישראלית החמורה נגד לבנון וסוריה". ע פי ההודעה, "לבנון מזהירה מהתפשטות מעגל האלימות והמתיחות באזור וקוראת לקהילה הבינלאומית להתערב כדי להפסיק את התוקפנות הישראלית"
  הרשות הפלסטינית גינתה אף היא את הפצצת צה"ל נגד הכוחות הסוריים בלבנון: נביל אבו רודיינה, יועצו של ערפאת, אומר כי הפעולה הישראלית היא הסלמה מסוכנת שמאיימת לחסל את תהליך השלום ולדרדר את המזרח התיכון למלחמה אזורית. אבו רודיינה קרא לישראל להפסיק את מדיניות התוקפנות.
  וגם הליגה הערבית גינתה: סעיד כמאל, סגן מזכ"ל הליגה, אמר הבוקר כי הליגה הערבית תתאם את תגובתה ואת פעילותה בנושא עם לבנון ועם סוריה. כמו כן אמר כמאל כי הליגה רואה את הפעולה הישראלית כמסוכנת מאוד וכמאיימת להסלים את המצב באזור.
  מומחה סורי לעניינים צבאיים ואסטרטגים אמר כי המתקפה הישראלית היתה צפויה, במיוחד בעקבות האיומים ששלחה ישראל ישירות ובאמצעות גורמים נוספים לסוריה בתקופה האחרונה. הגורם אומר כי "הדבר מוכיח שממשלת שרון היא ממשלת מלחמה וכי על העולם הערבי להגיב בחומרה על צעדים אלה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים