שתף קטע נבחר

ברק לא מוותר על ש"ס: נפגש עם אלי ישי

מרצ מותחת ביקורת על הסחבת שנוקט ברק במשא-ומתן עמה. "מרוב שהוא מושך את הזמן, הכל יתפוצץ לו בסוף בפרצוף, בזמן הכי לא נוח", אומרים שם, ומוסיפים כי הפעם השידוך מרצ-ש"ס כמעט בלתי אפשרי

אהוד ברק לא סוגר את הדלת בפני ש"ס: ראש הממשלה נועד היום (יום ו') עם יו"ר ש"ס אלי ישי לפגישה ממושכת. בפגישה לא חלה התקדמות במשא ומתן לצירוף ש"ס לקואלציה, אך השניים דנו, בין היתר, במהלכים שהביאו לפרישתה של ש"ס. ברק, לדברי מקורביו, עדיין לא איבד את התקווה להחזיר את ש"ס לממשלה ובשל כך טרם החזיר את מרצ לשורותיה.
בש"ס ממשיכים לדרוש שיו"ר מרצ, יוסי שריד, לא יחזור למשרד החינוך. מנגד, טוענים במרצ בתוקף כי המשרד היחיד שאליו יחזור שריד, אם יחזור לממשלה, יהיה משרד החינוך.
בכירים במרצ מותחים ביקורת על התנהלותו של ברק בהרכבת הקואליציה. "ברק דוחה כל החלטה באשר להרכב הממשלה, ואומר לכולם חכו על המדפים", ציינו במרצ. "אי אפשר להתנהג ככה. מרוב שהוא מושך את הזמן, הכל יתפוצץ לו בסוף בפרצוף בזמן הכי לא נוח. כך היה ערב קמפ דייויד, כאשר חצי מהממשלה פרשה, וכך היה ביום בו הצעה לפיזור הכנסת עברה ברוב גדול. זו טכניקה שנכשלה".
במרצ מוסיפים ואומרים, כי השידוך מרצ-ש"ס היה תמיד בעייתי, אך כיום לאחר כל המשברים האחרונים, הוא כמעט בלתי אפשרי. "אנו אף פעם לא פסלנו את ש"ס כפרטנרית. עובדה שהם לא פרשו מהממשלה בגללנו, אלא בגלל הנושא המדיני", מציינים שם. "אבל היום, אחרי כל מה שעברנו, יהיה לנו קשה לשבת איתם בממשלה".
במרצ לא שוכחים להזכיר לראש הממשלה כי לא תהיה לו ממשלה בלעדיהם. "גם מחוץ לממשלה תמכנו בה בכל ההצבעות החשובות בכנסת", אומרים בכירי המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
ברק. עוד קורא לישי
ארכיון
צילום: איי אף פי
ישי. בלי שריד במשרד החינוך
צילום: איי אף פי
צילום: גלי תיבון
שריד. יחזור רק למשרד החינוך
צילום: גלי תיבון
מומלצים