שתף קטע נבחר

DSPG תיתן מענקים לעובדיה שיצאו למילואים

החברה, שהוקמה ב-1987 ע"י דוידי גילה (בהמשך מכר את אחזקותיו בה), הודיעה היום כי תעניק לעובדיה שיצאו למילואים אלף דולר עבור 14 ימי מילואים מצטברים; זאת מעבר לתשלום שיקבלו מהביטוח הלאומי

חברת די.אס.פי.גרופ הודיעה היום (ד') כי תעניק לכל אחד מעובדיה מענק בסך אלף דולר, אם ייצא במהלך שנת 2001 לשירות מילואים לתקופה כוללת של 14 יום. עובד שישרת במהלך השנה 30 ימי מילואים באופן מצטבר, יזכה מהחברה למענק של 2,000 דולר. בממוצע יקבל כל עובד 300 שקלים ביום, מעבר להחזר השכר שיקבל מהביטוח הלאומי.
אלי איילון, יו"ר ומנכ"ל החברה, המחזיק ב-1.1% ממניות החברה, אמר כי "החלטתנו התקבלה על רקע דיווחים בתקשורת בשבועות האחרונים, המתייחסים להיסוסן של חברות לגייס לשורותיהן עובדים יוצאי יחידות קרביות בגין מכסת ימי מילואים גבוהה".
"זאת בנוסף לדיווחים על מקרים חמורים של פיטורי עובדים עקב היעדרותם מהעבודה לצורך שירות מילואים. התופעות הללו גורמות למצב חברתי בעייתי ביותר".
קרן ההשקעות האירופאית, מגנום, מחזיקה ב-11.8% ממניות החברה, קרן קפיטל איטרנשיונל מחזיקה ב-9.33% מהון המניות, קפיטל ריסרץ' אנד מנג'מנט מחזיקה ב-6.33% מהמניות, קרדיט סוויס מחזיק ב-5% מהמניות, והציבור מחזיק ביתר המניות, הנסחרות בבורסת הנאסדא"ק.
"הגענו למסקנה שיש לנקוט במעשים בכדי להפגין את דעתנו על מרכזיותו של צה"ל בהבטחת קיומה של מדינת ישראל ועל ערכיות וחשיבות השירות בו. אנו תקווה שחברות נוספות יצטרפו אלינו ביוזמה חשובה זו", סיכם איילון.
איילון שלח מכתב בנושא לעודד טירה, נשיא התאחדות התעשיינים, ולעו"ד דוד אפרתי, יו"ר ארגון הגג של התעשיה המתוחכמת בישראל, בו ביקש את סיועם בעידוד חברות המאוגדות בארגוניהם לנקוט פעולה דומה.
די.אס.פי.ג'י מפתחת טכנולוגיה של עיבוד אותות דיגיטליים ושבבי סיליקון לשימושים מתקדמים כתקשורת קול על גבי רשתות רחבות סרט וטלפוניה דיגיטלית אלחוטית. היקף מכירות החברה בשנת 2000 עמד על כ-110 מיליון דולר, והרווח הנקי עמד על כ-30 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-210 עובדים, מתוכם כ-155 מועסקים בארץ.

מאז 1987

דוידי גילה רכש בשנת 1987 את חברת קולטוק הישראלית שעסקה בדחיסת קול, והיא שהיוותה את הבסיס להקמתה של חברת די.אס.פי. גרופ, שהונפקה בוול-סטריט בפברואר 1994 במחיר 14 דולר למניה. כשנסק מחיר המניה לרמה של 25 דולר, מימש גילה כל אחזקותיו בה.
עוד לפני כן פוצלה מדי.אס.פי. גרופ חברה נוספת, די.אס.פי. קומיוניקיישן (די.אס.פי.סי). חברה זו עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של שבבים לתעשיית הטלפונים הסלולריים והמחשבים האישיים הנישאים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיאס.פי.ג`י. "ערכיות השירות"
מומלצים