שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים מעודדים: "חל שינוי בעמדה האמריקנית"
  בעקבות הלחץ שהפעילה ארצות הברית על ישראל שהביא לנסיגת צה"ל מעזה, אומר נביל שעת' כי "זהו שינוי מעניין וחיובי, שמוכיח שיש מבחינת הממשל האמריקני קווים אדומים". שעת' מצפה גם מהאיחוד האירופי "לנקוט עמדה פעילה יותר". ברשות שואפים לקדם פגישות בין ערפאת לבוש ושרון "כדי להכניע את שרון שטען כי לא יהיו שיחות תחת אש"

  שביעות רצון ברשות הפלסטינית, ממה שהם מכנים, "השינוי בעמדה האמריקנית" ובמיוחד מהלחץ הכבד שהפעילה ארצות הברית על ישראל, שהביא לנסיגת צה"ל מעזה השבוע.
  השר לתכנון בינלאומי ברשות הפלסטינית, נביל שעת', אומר כי "זהו שינוי מעניין וחיובי שמוכיח שיש מבחינת הממשל האמריקני קווים אדומים, וכשישראל חורגת מקווים אלה נזעק הממשל ופועל להרגעת הרוחות".
  שעת' ציין כי "השינוי הגדול מתבטא בכך שהממשל האמריקני החליט, ככל הנראה, על מינוי אדוארד ג'רג'יאן כשליח מיוחד לתהליך השלום.
  לדבריו, השינוי בעמדה האמריקנית יעודד גם את האיחוד האירופי לנקוט עמדה פעילה יותר בכל הנוגע למצב בשטחים ולתהליך השלום.
  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי בפני הפלסטינים עומדים שני יעדים מדיניים: האחד קיום פגישה בין ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לנשיא ארצות הברית ופגישה בין ערפאת לראש הממשלה אריאל שרון.
  "פגישות כאלה, בשעה שהאינתיפאדה מתנהלת, יתנו נקודות זכות בדעת הקהל הפלסטינית לערפאת על כך שהצליח להכניע את ממשלת שרון שפעלה להחרמתו בארצות הברית וזאת מבלי שיוותר על האינתיפאדה ככלי חשוב ומשלים במשא ומתן ולהכניע גם את שרון שטען כי לא יהיו שיחות תחת אש", אמרו הגורמים הפלסטינים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים