שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ישראל מנסה להפוך את סיני למדינה עצמאית"
  כנראה שבמצרים עולה לאחרונה רמת החרדה מישראל, אחרת קשה להסביר את הכתבה המעט מוזרה המתפרסמת בעיתון הערבי א-זמאן. לפי העיתון, חברי פרלמנט מסיני הזהירו בדו"ח שחיברו כי "מרכז מחקרים ישראלי מעודד מגמות בדלניות בקרב תושבי סיני". לטענת העיתון, אנשי מרכז המחקרים הצליחו להתחבר עם חלק מהתושבים, לשכנעם כי סיני מעולם לא היתה מצרית, ואף להחיות את השפה המקומית - האמזיגית - הכל כדי להפוך את סיני לעצמאית

  "קיימת תוכנית אסטרטגית ישראלית להפוך את סיני למדינה עצמאית נפרדת ממצרים". כך טוען העיתון הערבי הבינ"ל, "א-זמאן".
  על פי העיתון, מתחוללת בתקופה האחרונה סערה פוליטית מאחורי הקלעים במצרים לאחר שחברי פרלמנט מסיני דרשו מההנהגה המצרית לשריין להם מושב בממשלה. חברי הפרלמנט נימקו את דרישתם באיומים הביטחוניים המסכנים את סיני ובצורך להדוף איומים אלה "כדי שסיני לא תלך לאיבוד", כדברי חברי הפרלמנט.
  הדו"ח של חברי הפרלמנט מסיני חשף על פי העיתון מצב מסוכן מאוד בסיני על פעילות ישראלית המתנהלת באזור ושמטרתה לעודד מגמות בדלניות בקרב התושבים. "א-זמאן" כותב כי מרכז מחקרים ישראלי מנסה לגייס תמיכה ולהפיץ בין תושבי סיני את הרעיון של הקמת מדינה עצמאית בסיני, נפרדת ממצרים.
  לדברי העיתון, "מרכז המחקרים מבצע בחמש השנים האחרונות מחקרים על המנטליות והתפיסות של תושבי סיני". לטענת העיתון, "אנשי המרכז הישראלי הצליחו להתחבר עם חלק מתושבי סיני, במיוחד המבוגרים שבהם, וניסו לשכנעם כי סיני מעולם לא היתה מצרית, כי דפוסי החיים והמחשבה בסיני שונים לחלוטין מאלה שבמצרים וגם שממשלת מצרים שומרת על סיני רק בגלל המשאבים הטבעיים שבה". "למה לא נהנים התושבים המקומיים מהמשאבים של אדמתם?" אומרים הישראלים לתושבי סיני על פי "א-זמאן".
  עוד כותב העיתון כי הישראלים הצליחו להחיות בסיני את השפה האמזיגית, המיוחדת לתושבי סיני, ופתחו מרכז ללימוד השפה לצעירים שבתושבי סיני שאינם שולטים בשפת אבותיהם, אשר רק הקשישים עדיין שולטים בה.
  לדברי העיתון, המרכז הישראלי שפועל תחת הכותרת של מרכז מחקרים חברתיים ללימוד מצבם החברתי הכלכלי והסביבתי של תושבי סיני, הצליח תחת כותרת זו לגייס חוקרים מצריים למשימותיו.
  "א-זמאן" כותב כי 90% ממגדלי החשיש בסיני עובדים עבור הישראלים. "המצב הזה", אומרים חברי הפרלמנט מסיני, "הוא מסוכן מאוד. יש לקרב את סיני למרכז הזירה הפוליטית המצרית ומקום בממשלה הוא חלק מקירוב זה", אמרו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הישראלים גם מנסים להחיות את השפה המקומית"
  מומלצים