שתף קטע נבחר

הפצועים: מיכאל נפצע קשה בדרך לבית הספר

מיכאל מילמן בן ה-14 מאושפז במצב קשה ועבר סדרת טיפולים. הרב לאו בא לעודד את הוריו. "הילדה סיפרה לי שהיא ראתה את המחבל נצמד לאוטובוס - ואז היה פיצוץ", סיפר אביה של אחת הילדות שנפגעו

יותר משלושים פצועים הגיעו לבית החולים "מאיר" בכפר סבא בעקבות פיגוע התופת שהיה הבוקר (יום א') בעיר. הפצוע הקשה ביותר הוא מיכאל מילמן, נער בן 14 שהיה בדרכו לבית הספר. בנוסף לו יש פצוע בינוני, ומצב יתר הפצועים קל, ורובם כבר שוחררו מבית החולים.
"הוא הלך לבית הספר לבד וזה מה שקרה. הבן שלי עכשיו פצוע קשה", סיפרה אמו של הנער הפצוע, עדה מילמן, בדמעות לרב הראשי, הרב ישראל לאו, שהגיע לבית החולים "מאיר". הרב ניסה לחזק את רוחה: "בקצה המסדרון שוכב אדם בן 70 שנפצע קשה בשבוע שעבר בפיגוע אחר", סיפר, "וכעת הוא מחלים. גם הבן שלך יחלים. בגיל הצעיר הזה יש לילדים כוח גדול להתאושש".
הרב ערך תפילה קצרה לשלומו של מיכאל בן ה-14 בנוכחות הוריו, שאינם יודעים את נפשם מרוב דאגה לבנם שאמור לסיים השנה את חטיבת הביניים. ד"ר איוואן שוורץ, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בביה"ח, טיפל במיכאל באמצעות טיפול חדשני: "הילד הגיע ראשון מזירת האירוע, לאחר שבביה"ח עצמו שמענו את קולות הפיצוץ", סיפר ד"ר שוורץ, "הילד נפצע בבית החזה ובצוואר. הוא עבר ניקוז דימום בבית החזה. לפי הבדיקות ראינו פגיעה בכלי דם באזור הצוואר, וטיפלנו בהם באופן מיידי. עצרנו את הדימום באמצעות טיפול חדשני שכולל הדמיה של הפגיעה, ועצירת הדימום ללא התערבות ניתוחית".
לדברי הרופא, הילד פצוע גם בירך הימנית. "נכון לעכשיו לא נשקפת סכנה לחייו ומצבו יציב", מאשר ד"ר שוורץ.

פצועים נוספים

ציפי בן דוד, 30, הנמצאת בהריון בחודש השביעי, נפגעה קל בפיגוע ולמרבה המזל אין סיכון להריון. היא סיפרה בדמעות על רגעי האימה: "היה בום גדול ונפלתי על הגב. ראיתי חיל רץ עם דם על הראש, כל האנשים רצו, בנאדם אחד צעק 'הוא חי! הוא חי!' נבהלתי נורא. התחלתי לרעוד, צעקתי 'אמא! אמא! איפה את?' לא ראיתי כלום חוץ מהאוטובוס שהתפוצץ".
ד"ר איתן טובי, אורטופד בביה"ח, סיים את משמרת השבת שלו ויצא הביתה. דקה לאחר מכן היה עד לפיגוע שאירע מטרים ספורים ממנו: "די מהר הבנתי מה קורה, והוריתי לאנשים לעלות עם המכוניות על המדרכות ולפתוח את הציר המרכזי לאמבולנסים. כל הנהגים הבינו ופינו את ציר התנועה. חיכינו שתי דקות לוודא שאין עוד פיצוץ, לקחתי את התיק שלי ורצתי עם הסטטוסקופ למקום האירוע".
טובי תיאר את התמונה הקשה שהמתינה בזירת הפיגוע: "5 מטרים ממעבר החצייה גיליתי חלקי גופות ובאויר עמד ריח נוראי של בשר חרוך. מאחורי האוטובוס זיהיתי פצוע קשה מאד, לידו זיהיתי גופה והנחתי שזהו המחבל. היה גם ילד קטן עם ילקוט בית ספר מונח לידו, שנפצע קשה".
משה בוסי הגיע לבית החולים כדי למצוא את בתו גיתית, שנפגעה בפלג גופה התחתון מרסיסים ומהדף באוזניה: "אשתי צלצלה אלי ואמרה מייד 'אל תדאג לא קרה כלום' אבל הבנתי שקרה משהו ורצתי לביה"ח לראות את הילדה. גיתית ספרה לי שהיא היתה באזור התחנה ליד האוטובוס וראתה את המחבל נצמד לאוטובוס, ומייד נוצר פיצוץ. מאותו הרגע היא לא זוכרת הרבה. בתוך הבלאגן היא ניסתה לעזור לאחרים עד שראתה שהיא עצמה מדממת".
שר הבריאות, נסים דהן ביקר הבוקר בבית החולים: "האירוע היה קשה מאד ולצערי הרב יש מספר הרוגים ופצועים קשה. אני מתרשם שהיה פינוי מהיר ויעיל שחסך חיי אדם". אמר השר. הוא תקף בחריפות את פגישות התיאום הבטחוני עם הפלסטינים, שהאחרונה שבהן היתה הלילה: "אם זה נקרא תיאום בטחוני אני לא יודע מה זו מלחמה. אם הפלסטינים חושבים שהם יבצעו פיגועים ועוד פיגועים, שיידעו שנשיב להם כגמולם. נפסיק את התיאומים ונדבר איתם בשפה שלהם", אמר דהן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
פינוי הפצועים לבתי החולים
צילום ערוץ 2
צילום ערוץ 2
הפצועים. הילדה ראתה מחבל שנצמד לאוטובוס
צילום ערוץ 2
מומלצים